ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul ve Kurumlarda Periyodik Kontroller Yapılıyor

Okul ve Kurumlarda Periyodik Kontroller Yapılıyor

 Milli Eğitim Bakanlığı ve Çalışma Bakanlığı arasında yapılan protokol kapsamında okul ve kurumlarda periyodik kontrol iş ve işlemleri uzman mühendis ve teknik öğretmenler ile gerçekleştiriliyor.

 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu esas alınarak düzenlenen kontrol ve denetim işlemleri kapsamında 2023 yılında 175 okul/kurumun periyodik kontrolleri gerçekleştirildi. Denetim ve kontrollerde, kalorifer kazanı, yangın sistemleri, akışkan tesisatı, elektrik iç tesisatı gibi eğitim öğretim faaliyetlerine doğrudan etki edebilecek ekipman ve sistemler kontrol ediliyor. İncelemeler sonucu elde edilen veriler raporlaştırılarak MEBBİS İSG Modülüne işleniyor.

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü Periyodik Kontrol Birimi personeli , öğrenci ve öğretmenlerin eğitim öğretim faaliyetleri içerisinde, okul içerisindeki teknik ekipmanlardan kaynaklı oluşabilecek herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmamaları adına gerekli kontrollerin belirli periyotlarla yapıldığını belirttiler. Yetkililer, çalışmalar kapsamında ayrıca, okul yöneticilerine ekipman ve sistemler hakkında bilgiler verildiğini ifade ettiler.

05-01-2024

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.