ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okullarda Irkçılık, Ayrımcılık ve Akran Zorbalığına Karşı Birlik Olalım Adlı eTwinning Projesinde Sona Gelindi

Okullarda Irkçılık, Ayrımcılık ve Akran Zorbalığına Karşı Birlik Olalım Adlı eTwinning Projesinde Sona Gelindi

Atatürk Ortaokulu Müdürü Bekir SOMUNCU'nun da ortağı olduğu "Let's  Be Together Against Racism , Discrimination and Bullying in Schools" (Okullarda Irkçılık , Ayrımcılık ve Akran Zorbalığına Karşı Birlik Olalım) adlı eTwinning projesi Şubat 2021'de başlamış olup güzel çalışmalara imza atarak tamamlanmıştır. Projede, Türkiye'den 10 okul,  Avrupa'dan ise Bulgaristan, Romanya ve Polonya'dan birer okul olmak üzere 13 okul yer almaktadır. Proje bu yönüyle uluslararası bir projedir.

Farklılıkları kabul eden ve farklılıkları kendi zenginliği olarak gören öğrenciler yetiştirmeyi; kültürümüze, cinsiyetimize veya etnik kökenimize ait olmayan birilerini kabul edebilmeyi hedefleyen projede insan eşitliği, ırkçılık, ayrımcılık ve zorbalık konusunda farkındalık oluşturarak insan haklarına, sosyal, kültürel ve tarihi miraslarına saygılı çocuklar yetiştirmek ve öğrencilerin mutlu bir okul hayatları olmasını sağlamak amacıyla etkinlikler yürütüldü.

Projenin hayata geçmesinde emeği geçen kurum idarecilerimize ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

31-05-202131-05-202131-05-2021

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762801800, 03762801900

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.