ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okullarda Salgın Yönetimi Toplantısı Sayın Valimiz Abdullah AYAZ Başkanlığında Gerçekleştirildi

Okullarda Salgın Yönetimi Toplantısı Sayın Valimiz Abdullah AYAZ Başkanlığında Gerçekleştirildi

2020-2021 eğitim öğretim yılında Covid-19 salgınına yönelik ilimizdeki mevcut okullarda salgın yönetimi kararlarının alınması ve uygulanması amacıyla Sayın Valimiz Abdullah AYAZ başkanlığında Salgın Yönetimi Komisyonu Toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıya Sayın Vali Yardımcımız Abdullah ASLANER, İl Sağlık Müdürü Dr. Hüseyin SARIKAYA, İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Arif KIRKPINAR, MEM İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Feyzihan ALYAVUZ, Başkan Uzm. Dr.Oğuzhan AYKURT ve Başkan Yard. Fatma CEYLAN katıldı.

Toplantıda İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK, komisyon üyelerine ilimiz genelinde salgın döneminde ortaya konan çalışmalar, karşılaşılabilecek olası problemler ve problemler karşısında alınacak önlemler hakkında bilgi verdi.

Komisyona kurulum çalışmaları devam eden EBA Destek Noktalarının görev alanları, öğrencilerimizin uzaktan eğitim sürecine katılım oranları, uzaktan eğitim sürecinde öğretmenlerimizin yapmış oldukları çalışmalar ve uzaktan eğitim sürecinin takibi ile ilgili atılan adımlar konusunda detaylı bilgi verildi. Eğitim kurumlarında hijyen şartlarının geliştirilmesi ve enfeksiyon önleme kontrol kılavuzu doğrultusunda iş ve işleyişin sürdürüldüğü, okullarımız için "Okulum Temiz Belgesi" almaları noktasında gerekli şartların yerine getirilmesi için çalışmaların devam ettiği bu kapsamda gerekli hijyen malzemeleri ve tanıtım afişlerinin hazır hale gelmesi için önlemlerin alındığı belirtildi. Okullarımızda hijyen şartlarının sağlıklı olması için TYP kapsamında çalışan sayımızın geçen yıla  göre artış gösterdiği ifade edildi. Toplantıda gündem maddelerine ek olarak ilimizdeki öğretmen ihtiyacı, taşıma ve yemek ihaleleri hakkındaki mevcut durum arz edildi.

 

30-08-202030-08-2020

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.