ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okullarımızda Matematik Seferberliği Başladı

Okullarımızda Matematik Seferberliği Başladı

Millî Eğitim Bakanlığının başlattığı Matematik Seferberliği çalışmaları, ilimizde de çeşitli etkinliklerle devam ediyor. "Eğlen, Keşfet, Öğren" sloganıyla oluşturulan Matematik Seferberliği çalışmaları kapsamında il genelinde faaliyetlerini sürdüren ilkokul, ortaokul ve liselerimizde gerek akademik gerekse sosyal faaliyetlerle uygulanıyor.


            Bu kapsamda, Çankırı Karatekin Üniversitesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü TOBB Fen Lisesi arasında imzalanan eğitimde işbirliği protokolü kapsamında planlanan akademik ve sosyal etkinliklerle Matematik eğitiminin önemine vurgu yapılıyor.

Öğrencilerin Matematik alanında modern çalışmaları takip edebilmelerini kolaylaştırmak ve bilimsel süreçlerini yakından takip edebilmelerine imkan sunmak amacıyla Bilgisayar Destekli Matematik eğitimi yapıldı. Çankırı Karatekin Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Harun BALDEMİR tarafından uygulamalı olarak gerçekleştirilen eğitimde, öğrencilere Dinamik Matematik yazılımlarının temeli ve kullanım amaçlarına yönelik bilgiler aktarıldı. Fen Fakültesi hakkında bilgilerin de aktarıldığı eğitimlerin ilerleyen zamanlarda farklı alanlarda da devam edeceği belirtildi.

 Çalışmalar kapsamında ayrıca, Çankırı E-Twinning koordinatörü Duygu Hamlı tarafından Matematik Seferberliği Dijital Platformu'nun tanıtım iş ve işlemleri gerçekleştirildi. Tanıtım toplantısında, platformun ne şekilde kullanılacağı, akademik çalışmalara katkıları ve farklı Matematik uygulamalarına değinildi.

03-01-202303-01-202303-01-202303-01-202303-01-2023

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.