ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okulum Temiz Belge Programı Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Okulum Temiz Belge Programı Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Dünya genelinde yaşanan Covid-19 salgını karşısında ilimizde faaliyet gösteren okullarımızda salgın yönetimi takibi titizlikle yapılmaktadır.

Yaşanan sürecin etkisi ile Bakanlığımız tarafından yayımlanan Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzuna uygun olarak okullarımızda faaliyetler sürdürülmektedir. Bu kapsamda gerekli şartları yerine getiren okullarımız "Okulum Temiz Belgesi" almaya hak kazanmışlardır.

12.11.2020 Perşembe günü ilimiz genelinde Okulum Temiz Belge Programı ve okul/kurumlarımızda salgın dönemi çalışmalarının değerlendirilmesi için Telekonferans yöntemi ile toplantı gerçekleştirildi.

ÖZTÜRK başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya okul ve kurum müdürlerimiz, Kurumumuz İş Sağlığı ve Güvenliği Birimi çalışanları katılım sağladı.

Toplantıda hijyen şartlarının geliştirilmesi ve korunması konusunda bilgilendirmeler yapıldı.  Konu ile ilgili olarak ÖZTÜRK, "İlimiz genelinde okullarımız hijyen şartları bakımından son derece yeterli durumdadır. Gerekli hijyen malzemelerinin temini ve dağıtımı konusunda sıkıntı yaşamamaktayız. Bu süreçte öğrencilerimiz de son derece dikkatliler. Okul ve Kurum Müdürlerimizden beklentimiz okullarımızda hijyen konusunda mümkün olduğunca titiz davranmalarıdır. Okul ve kurum müdürlerimize sürecin idaresi konusunda gösterdikleri hassasiyetler için teşekkür ediyorum." dedi.

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.