ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okulum Temiz Belgesi Almaya Hak Kazanan Okullarımız

Okulum Temiz Belgesi Almaya Hak Kazanan Okullarımız

Dünya genelinde yaşanan Covid-19 salgını karşısında ilimizde faaliyet gösteren okullarımızda gerekli önlemler alınmaktadır. Yaşanan sürecin etkisi ile Bakanlığımız tarafından yayımlanan Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzuna uygun olarak okullarımızda faaliyetler sürdürmüşlerdir.

Bu kapsamda ilimiz genelinde okullarımız "Okulum Temiz Belgesi" almak için başvurularını yapmışlardır. Başvurular akabinde kurumumuz iş sağlığı ve güvenliği birimimizin denetimleri sonucunda Mehmetçik Ortaokulu, Nurettin Ok Halk Eğitim Merkezi, TOKİ Ortaokulu, İstiklâl Anaokulu, Dr Refik Saydam İlkokulu, Güneş İlkokulu, Hazım Dağlı İlkokulu, Yunus Emre Ortaokulu, Mareşal Çakmak İlkokulu, TOKİ İlkokulu, Şehit Yücel Karahasan Ortaokulu, Mareşal Çakmak Ortaokulu, Salahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi, Şehit Erdem Öztürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Şehit Yahya Coşkuner Ortaokulu "Okulum Temiz Belgesi" almaya hak kazandı.

Belge almaya hak kazanan okullarımızın Müdür ve Müdür yardımcılarının katılımı ile belgeler okullarımıza İl Milli Eğitim Müdürümüz Muammer ÖZTÜRK tarafından takdim edildi.

Belge takdim töreninde konuşan ÖZTÜRK, "Çocuklarımızın daha temiz ve daha nezih ortamlarda eğitim görmeleri için çalışan idarecilerimize teşekkür ederiz. Umarız en kısa sürede belgeyi almaya hak kazanan okul sayımız artacaktır. Başvuruda bulunan diğer okullarımızın değerlendirme süreçleri devam ediyor." dedi.

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.