ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okulumuz Geri Dönüşüme Destek Veriyor

Okulumuz Geri Dönüşüme Destek Veriyor

Çankırı Nevzat Ayaz Sosyal Bilimler Lisesini ziyarete gelen Belediye Başkan Yardımcısı Selahattin AKYURT, Çevre Mühendisleri Recep ÖZEN ve Zülal HOŞAFÇIOĞLU,  Çankırı Belediye’sinin başlatmış olduğu ‘’Sıfır Atık’’ projesini   öğretmenlerimize ve öğrencilerimize tanıttılar. Projenin amacının doğaya zararlı maddelerin geri dönüştürülerek yeniden ekonomimize kazandırılması ve enerji tüketiminin  ve kaynakların  kullanımının azaltılması olduğunu ifade eden Çevre Mühendisleri Recep ÖZEN ve Zülal HOŞAFÇIOĞLU öğretmenlerimizden öğrencilerin konu ile ilgili teşviki hususunda destek istediler.

Öğretmenlerimiz projenin faydalı bir proje olduğunu ve doğanın korunmasının önemli olduğunu belirterek projeyi destekleyeceklerini ve öğrencileri teşvik edeceklerini ifade ettiler. 

Okulumuzun sınıflarına ve bahçesine geri dönüşüm için  kağıt, metal, şişe ve plastik için toplama kutuları konuldu. Öğrencilerimiz projeye destek vererek çevrenin temiz tutulması, doğanın korunması, ekonomiye katkıda bulunulması konularında bilinçlenmiş olacaklardır.

 

18-05-201818-05-201818-05-201818-05-2018 

 

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.