ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okuma Bayramında Böceklerle Ekoloji Eğitimi

Okuma Bayramında Böceklerle Ekoloji Eğitimi

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dr. Refik Saydam İlkokulu okuma bayramı etkinlikleri kapsamında Böceklerle Ekoloji Eğitimi çalışması gerçekleştirdi.

 

            Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Böcek Şenlik Okulu ile iş birliği ile yapılan çalışmada renkli görüntüler yer aldı.  Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bitki Koruma Bölümü Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Cem Özkan ve ekibi  öğretmen, veli ve öğrencilere yönelik bilimin eğlenceli yönlerini kullanarak ekoloji bilincini geliştirmeye ve bilimsel çalışmaya özendiren keyifli bir sunum yaptı. Okul bahçesinde  böcek şenlik okulu tarafından kurulan böcek koleksiyonu katılımcılar tarafından büyük bir ilgi gördü.

 

            İpek böceği, gergedan böceği, kelebekler ve boya yapımında kullanılan böcekleri yakından görme fırsatı bulan öğrenciler eğlenerek öğrenmenin tadını çıkardılar.  Çankırı İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk'ün de katılım sağladığı programda, canlıların hayatımızdaki yeri, önemi ve çevresel duyarlılığa dikkat çekildi. Böceklerle Ekoloji Eğitimi'nde ayrıca, bahçe oyunları ve boyama etkinlikleri de gerçekleştirildi.

 

 

            Ekolojik dengede yaşanan problemlere karşı duyarlılığın arttırılması amaçlanan çalışmada emeği geçen okul yöneticileri, öğretmen ve akademisyenlere teşekkür ederiz.

 

07-06-202407-06-202407-06-202407-06-202407-06-2024

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762801800, 03762801900

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.