ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okumak Güzeldir Yarışması Ödül Töreni Gerçekleştirildi

Okumak Güzeldir Yarışması Ödül Töreni Gerçekleştirildi

"Yarenler Okuyor" projesi kapsamında ilimiz ilkokul 4. sınıf kademelerinde eğitim gören öğrencilere yönelik bu yıl üçüncüsü düzenlenen "Okumak Güzeldir" isimli kitap okuma yarışması ödül töreni gerçekleştirildi. 24 Şubat 2024 Cumartesi günü İlimiz Hacı Murâd-ı Velî İHO Yunus Emre konferans salonunda düzenlenen ödül törenine İl Müftüsü Mehmet ŞAHİN, İl Millî Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK, Din Öğretimi Şube Müdürü Bahadır DARAKÇI, okul yöneticileri, MUHAFIZDER yönetim kurulu üyeleri, okul aile birliği başkanı ve temsilcileri öğretmen,  öğrenci ile veliler katılım sağladı.

Okul Müdürü Seher ŞAYIK açılış konuşmasında, eğitim öğretimin vazgeçilmez unsuru olan kitap okuma etkinliklerinin önemine vurgu yaparak, "Öğrencilerimizin kitap okuma alışkanlığı edinmiş, çift kanatlı olarak kendini geliştirmiş, millî ve mânevî değerleri haiz birer insan olarak yetişmelerine gayret ediyoruz." dedi. Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi'nin uygulandığı okulumuzda 4. sınıflara yönelik bu tür etkinliklerle okulumuzu tanıtmayı istediklerini belirtti.

İl Müftüsü Mehmet ŞAHİN, konuşmalarında kitap okumanın önemine değinerek yarışmada emeği geçenlere teşekkürlerini iletti. İl Millî Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK ise , "Yarenler Okuyor" projesinin il genelinde uygulanmaya devam ettiğini, okullarımızın çeşitli etkinliklerle projeye destek verdiğini söyledi.

 

            Konuşmaların akabinde yarışmaya katılım sağlayan öğrencilere ödülleri takdim edildi. Öğrencilerin "Selahaddin Eyyübî'yle Kudüs'ün Fethi", "Peygamberim Bugün Yaşasaydı" ve "Korkak Bir Kahraman" kitaplarından birini seçerek okuma gerçekleştirdiği yarışma kapsamında, öğrencilere okudukları eserler hakkında sorular yöneltildi. Sınav sonucuna göre;

1.      Eymen DOĞAN ? İstiklal Yolu İlkokulu

2.      Elif YILMAZ ? Dr. Refik Saydam İlkokulu

3.      Furkan Eymen ÖZDEMİR ? Güneş İlkokulu

 

olmuştur. Dereceye giren ve ödül almaya hak kazanan öğrencilerimizi tebrik ederiz.

27-02-202427-02-202427-02-202427-02-202427-02-2024

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762801800, 03762801900

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.