ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Orta- Yaylakent'te Halk Eğitim Kursları Büyük İlgi Görüyor

Orta- Yaylakent'te  Halk Eğitim Kursları Büyük İlgi Görüyor

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü öncülüğünde Halk Eğitimi Merkezlerince düzenlenen genel, meslekî ve teknik kurslarda, vatandaşların kişisel ve meslekî bilgi ve deneyimleri artırılarak sosyal duruş veya ekonomik değer kazanımlarına katkıda bulunulmak amacıyla ilimiz genelinde kurslar düzenlenmektedir.

            İlimiz Orta ilçesinde Şehit Gökhan Topal Halk Eğitimi  Merkezi Müdürlüğü bünyesinde Yaylakent Beldesinde açılan Oyuncak Bebek Yapımı (Amigurumi) kursu hanımlardan büyük ilgi görüyor. Usta Öğretici İmine Bezci rehberliğinde gerçekleştirilen kurslarda yöre hanımları birbirinden renkli oyuncak bebek örüyor. Şiş ve Tığ ile örme işlemleri gerçekleştirilen Amigurumi bebeklerin talepler doğrultusunda satışı ile de yeni bir iş kolu kapısı açılmış oluyor. Kursta ayrıca bezeme-boyama , dekoratif el sanatları ve tel kırma yöntemiyle yapılan bir çok çalışma da el emeği göz nuruyla kursiyerler tarafından yapılmaktadır.

            Halk Eğitim Merkezi kursuna ziyaret gerçekleştiren İlçe Milli Eğitim Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Cihangir Sekerci, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Başer ve İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk; ekonomik ve sosyal açısından büyük önem arz eden, yediden yetmişe tüm vatandaşların faydalanabileceği kurslar hakkında, Müdürlük olarak il merkezi ve ilçelerde çok sayıda halk eğitim merkezi kursu açtıklarını ifade etti.

29-12-202229-12-202229-12-202229-12-202229-12-202229-12-2022

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.