ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ortaöğretim Öğrencileri Arası Hikaye Yazma Yarışması Düzenleniyor

Ortaöğretim Öğrencileri Arası  Hikaye Yazma Yarışması Düzenleniyor

Yaşadığı döneme ve günümüze damgasını vuran, ''Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın'' diyerek milletimizin bağımsızlık ve vatan uğruna verdiği çetin mücadeleleri tek satırda özetleyendir Mehmet Akif ERSOY. Genç nesiller olarak, bu ruhun ve manevi değerlerin canlı tutulması gerekmektedir. Bu gerekliliklerin gelecek nesillere aktarılması konusunda ise eğitim camiası olarak biz öğretmenlere büyük görevler düşmektedir. Akif'i anlamak, mısralarının yankısında bir milleti yaşatmaktır.

"Bastığın yerleri 'toprak!' diyerek geçme, tanı!" ana teması ile öğrencilerin Millî Mücadelemizin Amaç ve Ruhuna uygun düşüncelerini hikâye etme becerilerinin geliştirilmesi amaçlanmaktadır.

"Duyarlı İnsan, Duyarlı Toplum" kavramlarını ortaöğretim öğrencilerinin geliştirebilmesi, hikâyeleştirebilmesi  amacıyla, 101.si kutlanacak olan 12 Mart İstiklal Marşı'mızın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü etkinlikleri kapsamında Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Nevzat AYAZ Sosyal Bilimler Lisesi Müdürlüğünce hikaye yazma yarışması düzenlenmektedir.

 

Yarışmaya son başvuru tarihi: 07.03.2022  Saat:17:00

Yarışmaya ait diğer detaylar ve şartname için; TIKLAYINIZ

 

16-02-2022

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.