ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Oyun Ortak Dilimiz Festivali Başlıyor

Oyun Ortak Dilimiz Festivali Başlıyor

Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce, Anadolu İmam Hatip Liseleri ve İmam Hatip Ortaokullarında öğrenim gören öğrencilerin akademik başarı, bilimsel, sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal faaliyetler içeren "Eğitimde Rehberlik ve Destekleme Modeli (ERDEM) Destek 2021 Programı" kapsamında ''Oyun Ortak Dilimiz' 'adlı projesi ile hibe desteği almaya hak kazanan Akşemseddin İmam Hatip Ortaokulu, çocuk oyunları festivali hazırlıklarına başladı.

İl merkezindeki tüm ortaokul öğrencilerinin katılacağı; satranç, mangala müsabakalarının yanı sıra, mendil kapmaca, yağ satarım, yakan top, dalya gibi geleneksel çocuk oyunları turnuvaları ile başlayacak süreç, 31 Mayıs'ta gerçekleştirilmesi düşünülen çocuk oyunları festivali ile devam edecek.

Festivalde çocuk oyunları final müsabakalarının yanı sıra, zeka oyunları ve çeşitli kültürel sanatsal etkinliklerin yer aldığı stantlar ve çocuklarımızın gününü eğlenerek geçireceği etkinliklere de yer verilecek. Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Akşemseddin İmam Hatip Ortaokulunun yürütücülüğünde düzenlenecek etkinliklerle günümüzde bireyselleşen ve dijitalleşen oyun anlayışının yerine, öğrencilerimize milli kültür ögemiz olan geleneksel çocuk oyunlarını tanıtmak, insani, milli ve manevi değerlerimizi kazandırmak ve psiko-sosyal gelişimlerine  destek olmak amaçlanmaktadır.

04-04-202204-04-2022

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.