ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Oyun Terapisi, Çocuk Sorunları ve Çözüm Yolları Konulu Eğitim Semineri Gerçekleştirildi

Oyun Terapisi, Çocuk Sorunları ve Çözüm Yolları Konulu Eğitim Semineri Gerçekleştirildi

Uzman Psikolog Özkan ŞENOL tarafından okul öncesi ve sınıf öğretmenlerine  yönelik "Oyun Terapisi , Çocuk Sorunları ve Çözüm Yolları Konulu" seminer düzenlendi.

            İlimiz genelinde eğitim öğretim faaliyetlerini sürdüren sınıf öğretmenleri ve okul öncesi öğretmenlerine yönelik seminer, 10 Mayıs 2022 Salı günü Valilik Binası Sosyal Tesislerinde gerçekleştirildi.

ÖZTÜRK; çocukların dünyalarını anlamak ve onlara ulaşabilmek için oyun oynamanın ve oyun kurabilmenin önemine dikkat çekerek, küçük çocuğu olan bireylerin onların hatırı için çocuklaşması gerektiğini ifade etti.

Uzman Psikolog Özkan ŞENOL öğretmenlere sınıf içi iletişim, çocuklarda öz güven geliştirme, sorun çözme becerisi, çocuk ergen psikolojisi gibi konularda bilgi verdi. ŞENOL'un katılımcılarla kurduğu etkili iletişim ve esprili anlatımı öğretmenlerin beğenisini kazandı.

ŞENOL; ailelerin çocuklarının kişisel gelişimlerini düşündükleri kadar evlatlarının kişilik gelişimlerine de önem vermeleri gerektiğini, saygı kavramının çok önemli olduğunu saygının yitirilmesi durumunda sorumsuzluğun beraberinde geleceğini, çocukların yaşarken kaybedilmemesi gerektiğini, öğrenmenin 8 farklı yolundan ( Sözel-Dilsel,  Mantıksal-Matematiksel ,Görsel-Uzamsal,  Bedensel-Kinestetik ,Müziksel-Ritmik ,Doğacı, Sosyal  ve  Kişisel) hangisinin çocuğumuza uygun olduğunun  tespit edilmesinin  gerektiğini belirtti.

Farklı öğrenme yöntemleri ve türlerine vurgu yapan Uzman Psikolog Özkan ŞENOL, öğretmenlerin sınıflarında uygulayabilecekleri farklı teknikler hakkında katılımcılara bilgi aktardı. Çocuklar ve gençler üzerinde teknoloji bağımlılığına da değinen ŞENOL, telefon ve tablet kullanımının  öğrencilerin akademik ve sosyal becerilerine olan etkileri üzerinde de değerlendirmelerde  bulundu.

 "Anne-Baba Okulu", "Çocuğunuzun Ailenizin ve Kendinizin Farkında mısınız?" konulu veli eğitim seminerleri ve "Oyun Terapisi, Çocuk Sorunları ve Çözüm Yolları Konulu" öğretmen semineri nedeniyle Eğitimci-Uzman Psikolog Özkan ŞENOL'a, programların hazırlanmasında emeği bulunan yönetici ve öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

 

12-05-202212-05-202212-05-202212-05-202212-05-202212-05-202212-05-202212-05-2022

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762801800, 03762801900

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.