ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Özel Eğitim Konulu Aile Eğitim Semineri Gerçekleştirildi

Özel Eğitim Konulu Aile Eğitim Semineri Gerçekleştirildi

Avrupa Birliği Hibe Projesi olan "To the Beyond of Handicaps with School Family Cooperation" Okul Aile İşbirliği ile Engellerin Ötesine" kapsamında Özel Eğitim Velilerine Aile Eğitim Semineri gerçekleştirildi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı'nca finanse edilen Bütünleştirici Eğitim için Özel Eğitim Hizmetlerinin Kalitesinin Artırılması Hibe Programı (EuropeAid/162216/ID/ACT/TR) çağrısına yönelik İlker Tuncay İlkokulu koordinatörlüğünde sunulan 146 referans numaralı "To the Beyond of Handicaps with School-Family Cooperation" (Okul Aile İşbirliği ile Engellerin Ötesine) isimli projemiz kapsamında özel gereksinimli öğrencilerin velilerine yönelik "Her Çocuk Özeldir" başlıklı 10 hafta boyunca sürecek  eğitim seminerinin ilki İstiklal Yolu İlkokulunun ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Çankırı Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Çelebi ÇAĞLAYAN tarafından verilen eğitim sürecinde 10 hafta boyunca; özel eğitim ve özel gereksinimli öğrencilerin sahip olduğu haklar, özel gereksinimli öğrencilere yönelik tutumlar, özel gereksinimli öğrencilerin özellikleri, etkili okul-aile ve öğrenci işbirliği yönetimi, bireyselleştirilmiş eğitim programı( BEP) hakkında bilgi verilmesi, velilerin evde destek eğitim konusunda bilgilendirilmesi, öğretmen ve velilerin deneyimlerinin paylaşılması, ilerleyen zamanlardaki işbirliği için planlama yapılması gibi konulara değinildi.

İlker Tuncay İlkokulu ve proje ortağı olan İstiklal Yolu İlkokulu ile Karatekin İlkokulundan özel gereksinimli öğrenci velilerinin katılımıyla gerçekleştirilen eğitim ile  evlatlarımızın hem akademik hem de sosyal başarılarını artırmak ve eğitimde fırsat eşitliği ilkesi dahilinde imkanlar sunmak amaçlanmaktadır.

24-02-202224-02-202224-02-202224-02-202224-02-202224-02-2022

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.