ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Özel Eğitim ve Rehberlik E-Dergi

Özel Eğitim ve Rehberlik E-Dergi

Çankırı Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü tarafından öğretmenler ve velilerimiz için 'ANAMNEZ' isimli e-derginin ilk sayısı yayımlandı.

Dergide öğrenci, öğretmen ve aileler için makaleler, bulmaca, filme ve kitap önerileri bulunmaktadır.

 

Dergimizin Adı Neden Anamnez?

 

Anamnez; yaşanan hastalığın ya da rahatsızlığın belirlenmesi, doğru teşhis edilmesi amacı ile uzman tarafından danışana, hastaya sorduğu sorular sonucu elde ettiği yaşam öyküsüdür. Anamnez, doğru teşhisin konulabilmesi ve dolayısı ile gerekli ve uygun tedavinin başlayabilmesi için ilk ve en önemli basamaktır. Biz de istedik ki eğitim camiası olarak doğru teşhis ve uygun yöntemler belirlemek için önce 'ANAMNEZ' gerekir.

 

Derginin ilk sayısı için Çankırı Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Çelebi ÇAĞLAYAN 'Öğrenci, öğretmen ve ailelerimize bu süreçte de destek olabilmek için ilimizdeki çok değerli meslektaşlarımızın da katkısını alarak birlikte bir eğitim yolculuğuna çıktık. Turnalar, göç ederken uzun yolculuklara birlikte çıkarlar. Ama bu yolculukta asla yarışmazlar. Gidecekleri hedefe birbirlerinin rüzgârı ile ulaşırlar. Bizler de bu yolculukta tıpkı turnalar gibi birbirimizin rüzgârı ile yol almaya başladık. Yolculuğumuzun ilk meyvesi de bu dergimiz oldu.' dedi.

 

Emeği geçenlere teşekkür eder, bu güzel yayının yararlı olmasını dileriz.

Dergimizin yeni sayılarında görüşmek dileği ile...

 

 

Dergiye Ulaşmak İçin Tıklayınız

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762801800, 03762801900

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.