ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Özel Gereksinimli Bireylere Yönelik Destekleme Programı Toplantısı Gerçekleştirildi

Özel Gereksinimli Bireylere Yönelik Destekleme Programı Toplantısı Gerçekleştirildi

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından yürütülen 4008 Özel Gereksinimli Bireylere Yönelik Kapsayıcı Toplum Uygulamaları Destekleme Programı kapsamında, Müdürlüğümüz ARGE Birimi ve Rehberlik Araştırma Merkezi çalışanlarının katılımı ile bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Toplantıda, programın amacı, kapsamı ve başvuru koşulları hakkında bilgi paylaşımında bulunuldu. Ayrıca, programın özel gereksinimli bireylere, eğitim ve bağımsız yaşam konularında destek sağlayarak toplumla bütünleşmelerini kolaylaştırmak, özel gereksinimli bireylere hizmet sunan kişiler ve özel gereksinimli bireyler arasında bilimsel uygulamaların yaygınlaşmasını sağlamak gibi hedeflerine yönelik olarak nasıl kullanılabileceği konusunda görüş alışverişinde bulunuldu. 2023-2024 eğitim öğretim yılı içerisinde özel gereksinimli bireylere yönelik gerçekleştirilecek faaliyetler de toplantının gündem maddeleri arasında görüşüldü.

12-12-2023

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.