ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öztürk'ün 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Öztürk'ün 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Öğretmenlik mesleğinin kültürümüz ve tarihimizdeki önemi, birçok olgu ve kavramın ışığında aşikardır. Geçmişten günümüze, eğitim neferlerinin toplumda yer alan her bir bireyde emeği vardır. Başöğretmenin "Eserinin üzerinde imzası bulunmayan yegâne sanatkârdır öğretmen." ifadesi bu durumu en iyi şekilde açıklar niteliktedir.

Biz öğretmenler; evlatlarımıza rehber , yol gösterici olarak toplumda üstlendiğimiz rolün ziyadesiyle farkındayız.  Geleceğin güvencesi sağlam temellere dayalı bir eğitime, eğitim ise öğretmene dayalıdır. Öğretmen şefkattir, öğretmen merhamettir. Öğretmen, ulaşamadığı her çocuğun burukluğunu özünde yaşayandır. Öğretmen Filistin'de katledilen masum yavruların acısını yüreğinde duyandır.

Toplumlarda yıkılan merhamet ve vicdan köprülerinin inşaasında mimar olan öğretmenler gelecekte de her zaman olduğu gibi sevginin, bilginin ve başarının daimi temsilcileri olmaya devam edeceklerdir. Yetiştireceğimiz nesiller, Cumhuriyetimizin 100. yılında olduğu gibi bir sonraki yüzyıllarda da Türkiye Cumhuriyeti'nin bağımsızlık ve istiklâl mücadelesini sonuna kadar sürdüreceklerdir.

İdealleri uğruna ülkenin farklı noktalarında şehit düşen öğretmenlerimize Allah'tan rahmet diliyor, öğrencilerinin hayalleri ile hayal kuran ve bilgi ışığıyla toplumu aydınlatan tüm eğitim neferlerine şükranlarımı sunuyorum. Göreve yeni başlayan meslektaşlarıma bu kutlu yolda başarılar diliyorum. Bu yolda dirsek çürütmüş meslektaşlarıma sağlıklı, hayırlı uzun ömürler diliyorum. 24 Kasım Öğretmenler Günümüz kutlu olsun!

 

                                                                                                   Muammer Öztürk

                                                                                                 İl Milli Eğitim Müdürü

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.