ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öztürk'ün Karne Mesajı

Öztürk'ün Karne Mesajı

2022-2023 eğitim-öğretim yılının birinci dönemini özverili bir biçimde çalışmanın ve huzurlu bir biçimde tamamlamanın mutluluğu içerisindeyiz. 20 Ocak 2023 Cuma gününden itibaren başlayacak olan yarıyıl tatili, 6 Şubat 2023 Pazartesi günü eğitim öğretimin başlamasıyla sona erecektir.

İlimiz genelinde bulunan 172 okul ve kurumda 2.228 öğretmenimiz ile eğitim öğretim faaliyetlerini yerine getirmekteyiz. İlimizde 27.891 öğrencimiz 20 Ocak 2023 tarihinde karne alacaktır. Bizler de öğrencilerimizin bu heyecanını hep birlikte yaşayacağız. 

Kıymetli Velilerimiz,

Her biri geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın eğitim öğretimini emanet ettiğiniz öğretmenlerimize, okul idarecilerimize ve eğitim camiamızın tüm mensuplarına çok önemli sorumluluklar düştüğünün farkındayız. Okullarımızda gerçekleştirilen eğitim öğretim faaliyetlerinden istenilen sonuçların alınabilmesi; öğrenci, öğretmen ve velilerimizin eğitim öğretim süreci boyunca iş birliği içerisinde olmasına bağlıdır.

Değerli Meslektaşlarım,

Eğitim sistemi, öğretmenlerin omuzlarında yükselir ve hiçbir eğitim sistemi öğretmeninin niteliğini aşamaz. Bu bilinçle dönem boyunca göstermiş olduğunuz gayretlerden, yaptığınız fedakârlıklardan, ortaya koymuş olduğunuz güzel çalışmalardan, güzide vatanımızın emanetçileri olan öğrencilerimizin hayatına rehberlik ediyor olmanızdan dolayı sizleri tebrik ediyoruz.

Sevgili Öğrencilerimiz,

Hiçbir başarının tesadüf olmadığı bilinciyle başarıya ulaşmada en önemli unsurun düzenli ve sistemli çalışma olduğunu unutmayın. Sizleri iyi yetişmiş birer fert olarak, gelişen teknolojiyi kullanabilen, öz güveni yüksek, kültürüne duyarlı, nitelikli ve ahlaklı bireyler olarak görmekten büyük mutluluk duymaktayız. Tatil süresince; Çankırı'daki tarihi mekânları, müzeleri, kütüphaneleri gezmeniz, aileniz ve sevdiklerinizle birlikte zaman geçirmeniz, sportif, sanatsal ve kültürel değeri olan sosyal aktivitelere katılmanız daha verimli bir yarıyıl tatili geçirmenizi sağlayacaktır.

6 Şubat 2023 Pazartesi günü eğitim öğretime kaldığımız yerden devam etmek temennisi ile hepinize iyi tatiller diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.