ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Pandemide Hayat" Resim ve Afiş YarışmasıCovid-19 ile hayatımıza giren salgın dönemi rutin hayatımızda değişikliklere yol açmıştır. Salgın döneminde okullardan, oyun alanlarından, sevilen aktivitelerden bir süre fiziki olarak uzak durmak zorunda kalınmıştır. Aynı zamanda yeni alışkanlıklar hayatımıza girmiş ve bunlara uyum sağlamaya çalışılmaktadır. Salgın; her ne kadar olumsuz bir durum olsa da bizlere sağlığımızın kıymetini bilmemiz başta olmak üzere, özgürlüğümüzün, aile ve sevdiklerimizle vakit geçirmenin, hijyenin sağlığımızdaki yerinin, okul hayatımızın, doğa ve hayvan sevgisinin önemini öğretmiştir.

Okullarımızda uzaktan eğitim platformları aracılığıyla yapılacak salgın konulu bilgilendirmelerden sonra öğrencilerimizin "Pandemide Hayat" konulu resim ve afiş çalışmaları yapmaları beklenmektedir.

Öğrencilerimizin resim ve afiş hazırlama yoluyla tüm Dünya'nın zorlu bir süreç yaşadığı koronavirüs salgını nedeniyle neler hissettiklerini daha iyi anlayabilmek ve onların bu hislerinin karşılığında, öğrencilerimize daha fazla yardımcı olabilmek amaçlanmıştır.

İl geneli ilkokul ve ortaokul kademelerindeki öğrenciler için resim yarışması, ortaöğretim kademelerindeki öğrenciler için ise afiş yarışması düzenlenmiştir. Öğrencilerimizin hazırlayacakları resim veya afiş çalışmalarını 02.12.2020 tarihine kadar okul müdürlüklerine teslim etmesi gerekmektedir.

İl Millî Eğitim Müdürlüğü Eser İnceleme ve Değerlendirme Komisyonu tarafından ilkokul öğrencileri resim kategorisinden ilk üç, ortaokul öğrencileri resim kategorisinden ilk üç ve ortaöğretim afiş kategorisinden ilk üç eser belirlenecektir. Belirlenecek eserlerden 1. olan eser sahiplerine 500 TL, 2. olan eser sahiplerine 400 TL ve 3. olan eser sahiplerine 300 TL ödüllendirme yapılacaktır.

 

19-11-2020

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762801800, 03762801900

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.