ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

PDR Günlerinde Bu Ay: 'Travma Geçiren Çocuklara Müdahale Teknikleri'

PDR Günlerinde Bu Ay: 'Travma Geçiren Çocuklara Müdahale Teknikleri'

 

Çankırı Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü, özel eğitim ve rehberlik alanında hayata geçirdiği birçok farklı çalışmasının yanı sıra ilimizdeki psikolojik danışman/rehber öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimlerine katkı sağlamak amacı ile alanında uzman akademisyenlerin katılımı ile 'PDR Günleri' adı altında etkinlikler de düzenlemektedir.       

2020-2021 eğitim öğretim yılında ilk olarak ABD'den katılan Prof. Fidan KORKUT OWEN'le başlayan etkinliklerin son konuğu da Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gürcan SEÇİM oldu. Etkinliğe Çankırı'da görev yapan rehber öğretmenlerimiz katıldı.   Seminerde Doç. Dr. Gürcan SEÇİM, travmanın nedenleri ve sonuçları, çocuklar üzerindeki olumsuz etkileri ve bu etkilere yönelik müdahale hizmetleri hakkında bilgi verdi. Oldukça yararlı geçen seminer soru-cevap bölümü ile tamamlandı.

Seminer anısına Doç. Dr. Gürcan SEÇİM adına çocukların daha fazla doğa ile iç içe yaşamasına vesile olmak için de TEMA Vakfına bağışta bulunuldu.

Emeği geçenlere, katılımcılara ve değerli bilgilerini bizlerle paylaşan Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gürcan SEÇİM hocamıza teşekkür eder, başarılı çalışmalarının artarak devam etmesini dileriz.

22-06-202122-06-202122-06-2021

 

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.