ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Programlamaya Giriş (Introduction To Computer Science Course)" Yaz Kursu'na TOBB Fen Lisesi Öğrencilerimiz Kabul EdildiTürkiye´nin sayılı liselerinden az sayıda öğrencinin kabul edildiği, Koç Üniversitesi ve Stanford Üniversitesi işbirliği ile 4 - 28 Ağustos 2020 tarihleri arasında daha önceki yıllarda Koç Üniversitesi kampüsünde düzenlenen, bu sene  Pandemi nedeniyle uzaktan eğitimlerle "Programlamaya Giriş (Introduction to Computer Science Course)"  Yaz Kursu'na TOBB Fen Lisesi öğrencilerimiz kabul edildi.

Hüseyin Batuhan YENİKÖSE, Senanur GÜLTEKİN, Uğur BAYRAK, Neslişah KANDEMİR, Zeynep Azra DEMİR, Elif KUM, Bengisu SAĞIR, Ahmet Berkay ASLANPENÇE isimli öğrencilerimizin kabul gördüğü eğitim Stanford akademisyenleri tarafından uzaktan eğitim metodu ile yürütülecek.

Dört haftalık yoğunlaştırılmış program sayesinde bilgisayara ve matematiğe ilgi duyan lise öğrencileri, Stanford Üniversitesi'nin oldukça popüler olan CS106A kodlu dersini Stanford akademisyenlerinden alma ve eğlenceli bir sistemle Java dilinde programlama öğrenme imkanına sahip olacaklardır. Derslerin çoğu Stanford'lı akademisyenler tarafından İngilizce olarak verileceğinden, öğrencilerin iyi derecede İngilizce bilmesi gerekmektedir. Program sonunda öğrencilere katılım sertifikası verilecektir.

Programa katılan öğrencilerimize başarılar dileriz.

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.