ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Programlamaya Giriş Yaz Kursu'na Katılmaya Hak Kazanan Öğrenciler

Programlamaya Giriş Yaz Kursu'na Katılmaya Hak Kazanan Öğrenciler

Türkiye´nin sayılı liselerinden az sayıda öğrencinin kabul edildiği, Koç Üniversitesi ve Stanford Üniversitesi işbirliği ile 24 Haziran - 4 Temmuz 2019 tarihleri arasında Koç Üniversitesi kampüsünde "Programlamaya Giriş (Introduction to Computer Science Course)"  Yaz Kursu'na TOBB Fen Lisesi öğrencilerimizden Sefer ÇINAR ve Mehmet Alkın BAK kabul edildi.

Stanford akademisyenleri tarafından yürütülecek bu iki haftalık yoğunlaştırılmış program sayesinde bilgisayara ve matematiğe ilgi duyan lise öğrencileri, Stanford Üniversitesi'nin oldukça popüler olan CS106A kodlu dersini Stanford akademisyenlerinden alma ve eğlenceli bir sistemle Java dilinde programlama öğrenme imkânına sahip olacaklardır. Derslerin çoğu Stanford'lı akademisyenler tarafından İngilizce olarak verileceğinden, öğrencilerin iyi derecede İngilizce bilmesi gerekmektedir. Program sonunda öğrencilere katılım sertifikası verilecektir.

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.