ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Proje Okulu Kapsamına Alınan Okullar Hakkında Bilgilendirme

Proje Okulu Kapsamına Alınan Okullar Hakkında Bilgilendirme

                Mesleki ve teknik eğitim kurumlarında eğitimi verilen meslek alanlarını sektörle birlikte dizayn etmek ve mezunların niteliğini artırarak iş hayatına hazırlamayı sağlamak, eğitim-sektör işbirliğini güçlendirmek, Ülkemiz işgücü piyasalarının ihtiyaç duyduğu vasıflı, bilgili, becerikli, en az iyi seviyede yabancı dil bilir nitelikli elemanları yetiştirmek amacı ile Bakanlığımız “Mesleğim Hayatım Portalı” gibi çeşitli çalışmalar gerçekleştirmektedir.

                Bu çalışmaların yanında  Bakanlığımız ile Kültür Turizm Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, ASELSAN, İstanbul Teknik Üniversitesi, İstanbul Sanayi Odası, İstanbul Ticaret Odası, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği(TOBB), TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası ve çeşitli kurum ve kuruluşlarla işbirliği protokolleri imzalanarak yürürlüğe konmuştur. 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında gerçekleştirilen bu çalışmalar doğrultusunda Çankırı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Şehit Mehmet Ata  Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi “Proje Okulu” kapsamına alınmışlardır.

Şehrimize ve eğitim camiamıza hayırlı olmasını dileriz.

10-04-201910-04-2019

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.