ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Psikososyal Destek Hizmetleri Salgın Hastalık Psikoeğitim Programı Tamamlandı

Psikososyal Destek Hizmetleri Salgın Hastalık Psikoeğitim Programı Tamamlandı

Dünyanın çeşitli ülkelerinde olduğu gibi ülkemizde de görülen Covid-19 salgın hastalık nedeniyle çocukların, gençlerin ve yetişkinlerin psikolojik sağlamlık düzeylerinin arttırılması amacıyla Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğümüz tarafından tüm eğitim kademelerine yönelik 'Psikososyal Destek Hizmetleri Salgın Hastalık Psikoeğitim Programı ''hazırlanmıştır.

Covid-19 Salgın Hastalık sürecinde Psikososyal destek çalışmaları rehber öğretmen / psikolojik danışman oturumları Çankırı Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi rehber öğretmenleri tarafından gerçekleştirildi. Ayrıca mesleki eğitim kapsamında rehber öğretmen/psikolojik danışmanı bulunmayan okullardaki tüm idareci ve öğretmenlere yönelik olarak da psiko eğitim hakkında uzaktan eğitim yoluyla bilgilendirme yapılmıştır.

Çalışmanın içeriği ve konu ile ilgili hazırlanan kitapçık ve dokümanlara Çankırı Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü resmi internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

Gerek uzaktan eğitim sürecinde gerekse yüz yüze eğitim sürecinde öğretmenlerimizin salgın hastalık döneminde öğrenci ve velilerimize destek olabilmeleri amacı ile yapılan bu çalışmalarda emeği geçenlere teşekkür ederiz.

02-09-202002-09-2020

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.