ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Rehber Öğretmen/Psikolojik Danışman Toplantısı Düzenlendi

Rehber Öğretmen/Psikolojik Danışman Toplantısı Düzenlendi

Çankırı Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki rehber öğretmen/psikolojik danışmanların katılımı ile 2020?2021 eğitim-öğretim yılı 2. dönem toplantısı düzenlendi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Muammer ÖZTÜRK, Rehberlik ve Araştırma Merkezi ve okullarda yapılan çalışmaları yakından takip ettiğini, rehberlik hizmetlerinin çocuklarımızın gelişimi açısından çok önemli olduğunu ifade etti. İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK konuşmasında kitap okumanın önemine dikkat çekerek yakında bu konu ile ilgili önemli bir projenin hayata geçirileceğini belirtti. Öğrencilerin resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarına katılımlarının öğrencilerin gelişimi açısından çok anlamlı ve değerli olduğunu vurgulayarak bu konularda öğrencilerimizin teşvik edilmesinin önemine değindi. Öğrencilerimizin ve velilerimizin Müdürlüğümüzün yaptığı çalışmalardan, Milli Eğitim Bakanlığımızın öğrencilere yönelik hazırladığı soru havuzu, hayatın içindeki müfredat, okuyan balık, seyyah ve benzeri basılı ve dijital materyallerden haberdar edilmesinin önemine dikkat çekerek, resmi internet siteleri ve sosyal medya hesaplarının takip edilmesi konularında rehber öğretmenlerin de desteğini istedi.

Toplantının ikinci bölümünde Çankırı Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi Rehberlik Hizmetleri Bölüm Başkanı Mevlüt ERDOĞAN tarafından kurumda yapılan çalışmalarla ilgili bilgi paylaşımı yapıldı.

Çankırı Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Çelebi ÇAĞLAYAN'da bu süreçte kurumda ve okullarda yapılan ve yapılması planlanan çalışmalar hakkında genel bir değerlendirmede bulundu.

Okullarda yapılan iyi örneklerin paylaşılması ve il genelinde ikinci dönem uygulanması düşünülen projelerin görüşülmesi ile toplantı sona erdi.

Toplantıyı düzenleyen ve katılım sağlayan tüm yönetici ve öğretmenlerimize teşekkür eder, yeni eğitim döneminde başarılar dileriz.

26-02-202126-02-2021

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762801800, 03762801900

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.