ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Rehber Öğretmen/Psikolojik Danışman Toplantısı Gerçekleştirildi

Rehber Öğretmen/Psikolojik Danışman Toplantısı Gerçekleştirildi

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde görev yapan rehber öğretmen/psikolojik danışmanların katılımı ile 2023-2024 eğitim-öğretim yılı sene başı toplantısı düzenlendi.

                Çankırı Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü salonunda yapılan toplantıya,  İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Arif Kırkpınar, Özel Eğitim ve Rehberlik Şube Müdürü Duygu Hamlı, Çankırı Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Mürsel Akkaya ve il genelinde görev yapan rehber öğretmen/psikolojik danışmanlar katıldı.

                Toplantının açılış konuşmasında İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Arif Kırkpınar, yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını diledi. Müdür Yardımcısı Kırkpınar, okul yıllık rehberlik planlarının hazırlanması ve yürütülmesi noktasında rehber öğretmenlerden her zamanki özveriyi beklediklerini ifade etti. Bilinçli teknoloji kullanımı, aile eğitimleri, ihmal ve istismar vakalarının takibi, akademik başarının desteklenmesi, okul ve meslek tanıtımları gibi konularda rehber öğretmenlerin çok önemli olduğunu ifade eden Müdür Yardımcısı, İl genelinde yapılan ve yapılması planlanan eğitim-öğretim hizmetleri ile ilgili olarak rehber öğretmenlerin görüş ve önerilerini de alarak tüm katılımcılara teşekkür etti.

                Toplantının ikinci bölümünde ilimizde görev yapan Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM) görevlileri Klinik Psikolog Ayça Yurdakul ve Sosyal Hizmet Uzmanı Sıla Duran "Yeşilay"ın çalışmaları hakkında katılımcıları bilgilendirdiler. YEDAM'ın çalışma prensipleri, kuruma kimlerin başvurabileceği, yönlendirme esasları ve kurumda hangi çalışmaların yapıldığı konularında bilgi paylaşımında bulundular.

                Rehberlik Hizmetleri Bölüm Başkanı Mehmet Bozkurt, Rehberlik ve Araştırma Merkezi 2023-2024 eğitim-öğretim yılı içerisinde uygulayacağı rehberlik faaliyetleri, RİBA'lar, Danışmanlık Tedbiri Uygulamaları, Şiddeti Önleme ve diğer çalışmalar hakkında katılımcılara bilgi verdi. Özel Eğitim Bölüm Başkanı Ahmet Mükerrem Ünal ise özel eğitim bölümünün işleyişi ve öğrenci yönlendirme esasları konularında paylaşımlarda bulundu.

                Çankırı Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Mürsel Akkaya ise kurumda ve okullarda yapılan ve yapılması planlanan çalışmalar hakkında genel bir değerlendirmede bulundu.

25-09-202325-09-202325-09-202325-09-2023

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.