ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Rehber Öğretmen/Psikolojik Danışmanlar Toplantısı Düzenlendi

Rehber Öğretmen/Psikolojik Danışmanlar Toplantısı Düzenlendi

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde görev yapan rehber öğretmen/psikolojik danışmanların katılımı ile 2022-2023 eğitim-öğretim yılı 1. dönem toplantısı düzenlendi.

 

Çankırı Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü salonunda yapılan toplantıya,  İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK, Müdür Yardımcısı Arif KIRKPINAR, Şube Müdürü Duygu HAMLI, Çankırı Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Çelebi ÇAĞLAYAN ve il genelinde görev yapan rehber öğretmen/psikolojik danışmanlar katıldı.

 

Toplantının açılış konuşmasında İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK;  yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını diledi. Okul yıllık rehberlik planlarının hazırlanması ve yürütülmesi konusunda hassasiyetini belirtti. Bilinçli teknoloji kullanımı, aile eğitimleri, ihmal ve istismar vakalarının takibi, akademik başarının desteklenmesi, okul ve meslek tanıtımları gibi konularda rehber öğretmenlerin çok önemli olduğunu ifade etti. Bu yıl mesleki eğitime ve üniversiteye yerleşme oranlarının da yükseldiğini söyledi. Rehber öğretmenlerin desteği ile hazırlanan e-dergi ANAMNEZ'i çok beğendiğini ve ilgi ile takip ettiğini belirtti. İl genelinde yapılan ve yapılması planlanan eğitim-öğretim hizmetleri ile ilgili olarak rehber öğretmenlerin görüş ve önerilerini de alarak tüm katılımcılara teşekkür etti.

Toplantının ikinci bölümünde Çankırı Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Çelebi ÇAĞLAYAN da kurumda ve okullarda yapılan ve yapılması planlanan çalışmalar hakkında genel bir değerlendirmede bulundu. Çankırı Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğünde görevli rehber öğretmenler sorumlu oldukları alanlarla ilgili bilgi paylaşımında bulundular.

Çankırı Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Çankırı Müftülüğü ve Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü'nde görevli uzman personeller tarafından katılımcılara 'Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi' konusundaki bilgilendirme sunumunun ardından toplantı tamamlandı.

16-09-202216-09-202216-09-202216-09-202216-09-202216-09-202216-09-2022

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.