ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Rehberlik Öğretmenleri İle Online Toplantı Gerçekleştirildi

Rehberlik Öğretmenleri İle Online Toplantı Gerçekleştirildi

Çankırı İl Milli Müdürlüğü'nde görevli Rehberlik Öğretmenlerinin katılımı ile uzaktan eğitim sürecinde yapılan ve yapılması planlanan rehberlik faaliyetleri ile ilgili görüş alışverişinde bulunmak amacı ile online toplantı gerçekleştirildi.

Çankırı Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Çelebi ÇAĞLAYAN'ın başkanlığında yapılan toplantının açılışında İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK'ün rehberlik öğretmenlerine yönelik teşekkür mesajı ve bu süreçte yapılabilecek rehberlik faaliyetleri konusundaki düşünceleri de iletildi. Daha sonra uzaktan eğitim sürecinde rehberlik öğretmenleri tarafından yapılan çalışmalar değerlendirildi.

Lise ve üniversite giriş sınavları öncesinde öğrencilere yönelik yapılabilecek rehberlik etkinlikleri görüşüldü. Yapılan örnek çalışmalar ve farklı etkinliklerin paylaşılması, daha fazla öğrenci ve veliye ulaşılması için etkinlikler planlanması, ilerleyen dönemde yüz yüze yapılacak psikososoyal müdahale çalışmaları için hazırlıklar yapılması ve tüm bu faaliyetlerin e-rehberlik modülüne giriş yapılması kararlaştırıldı.

Uzun zamandan sonra elektronik ortamda da olsa rehberlik öğretmenlerinin bir araya gelmesi ve paylaşımlarda bulunulması oldukça etkili ve yararlı bir çalışma oldu.

Emeği geçenlere ve tüm katılımcılara teşekkür eder, bu süreçte gösterecekleri özverili çalışmaların artarak devam etmesini dileriz.

22-04-2020

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.