ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Rehberlik Öğretmen/Psikolojik Danışmanlar İl Toplantısı Gerçekleştirildi

Rehberlik Öğretmen/Psikolojik Danışmanlar İl Toplantısı Gerçekleştirildi

Çankırı İl genelinde Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetlerinin planlanması, kurumlar arası iletişimin artırılması ve iş birliğinin sağlanması amacıyla 2022-2023 eğitim öğretim yılı 2.dönem Rehber Öğretmenler toplantısı düzenlendi.

            6 Şubat 2023 tarihinde ülkemizi derinden sarsan deprem felaketi nedeniyle ertelenen Rehber Öğretmen/Psikolojik Danışman toplantısı 8 Mart 2023 Çarşamba günü İlimiz Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

            İl merkezi ve İlçelerde görev yapan Rehber Öğretmen ve Psikolojik Danışmanların katılımıyla düzenlenen toplantıya Çankırı İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Arif Kırkpınar, Çankırı Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi Komser Soner Aydemir , Çankırı Barosu Avukatı  Gülçin Körhüseyin, MEM Şube Müdürü Duygu Hamlı, Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü Çelebi Çağlayan katılım sağladı.

            Özel Eğitim ve Rehberlik/Danışma hizmetlerinin yürütülme esasları ve dikkat edilecek hususların görüşüldüğü toplantıda, 2022-2023 eğitim öğretim yılı ikinci döneminde Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri alanında gerçekleştirilecek  faaliyetlere değinildi. Toplantıda ayrıca, deprem sonrası ilimize afet bölgelerinden nakil yoluyla gelen öğrencilere yönelik planlanan ve uygulanan çalışmaların detaylarına da yer verildi. Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Şube Müdürü Duygu Hamlı, Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü adına, ülkemizin geçirdiği zorlu süreçlerde öğrencilerimizin psikolojik yaralarını sarmak, gerek akademik gerekse sosyal faaliyetler konusunda onlara büyük destek sağlayan Psikolojik Danışman/Rehber Öğretmenlere teşekkür etti.

09-03-202309-03-202309-03-2023

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.