ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Resmi Kurumlarda Aile Eğitimi Seferberliği

Resmi Kurumlarda Aile Eğitimi Seferberliği

İletişim konusunda farkındalık yaratmak, çocukların akademik ve duygusal zekâsının gelişimini desteklemek ve okul - aile işbirliğini daha güçlü hale getirebilmek amacı ile ilimiz merkezindeki kamu kurumlarında çalışan personele yönelik, kendi görev yaptıkları kurumlarında “Evde ve İşte Etkili İletişim – Başarıda Ailenin Rolü” konulu seminerler devam ediyor.

  İlimizde bulunan Kadastro Müdürlüğü, Tapu Müdürlüğü, Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Çalışma ve İş-kur Müdürlüğü ve Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü personeline yönelik olarak yapılan seminer çalışmaları tamamlandı.

            Çankırı Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi Personeli Çelebi ÇAĞLAYAN, Mehmet BOZKURT ve Mevlüt ERDOĞAN tarafından İl müdürlüklerinde görev yapan anne- babalara yönelik olarak gerçekleştirilen seminerlerin büyük bir bölümüne İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK de katıldı.

            Konu ile ilgili olarak İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK ‘2023 Vizyonu ile birlikte ülkemiz genelinde eğitime yönelik çok ciddi ve önemli çalışmalar yapılmaktadır. Bizler de İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak okullarımızda öğrenci ve öğretmenlerimize yönelik önemli projeler yapmaktayız. Ancak bizlerin bu konudaki en büyük destekçisi yine değerli velilerimizdir. Ailelerin eğitim sürecine dâhil olamadığı bir ortamda başarıyı yakalamamız son derece güç olacaktır. Bizler değerli anne ve babalardan okullarımızla sürekli iletişim halinde olmalarını, veli toplantılarına katılmalarını, aile içinde çocukları ile etkili ve kaliteli zaman geçirmelerini istiyoruz. Seminerlerin planlanması ve uygulamasında emeği geçenlere, kurum yöneticilerine ve ailelere teşekkür ederim.’ dedi.

               Seminer sonunda katılımcıların eğitim-öğretimle ilgili görüş ve önerilerini almak amacı ile anket uygulandı.

               Çankırı Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü tarafından seminerlerin diğer kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektör çalışanlarına yönelik olarak da planlı bir biçimde yıl boyu devam edeceği belirtildi.  

12-02-201912-02-201912-02-201912-02-201912-02-2019

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.