ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şabanözü'nde TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Coşkusu

Şabanözü'nde TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Coşkusu

   TÜBİTAK Bilim Fuarları; temel ve ortaöğretimde bilim kültürünün geliştirilmesine yönelik olarak MEB'e bağlı devlet okulları, Mesleki Eğitim Merkezleri ve BİLSEM'lerde düzenlenen, TÜBİTAK tarafından uygun görülen alt projelerin sergilendiği etkinliklerdir. Okullarda düzenlenen bu fuarlarla, 5-12. sınıf öğrencilerinin; öğretim programları ve kendi ilgileri doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yapacakları, bu araştırmaların sonuçlarını sergileyebilecekleri, öğrencilerin ve izleyicilerin eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortam oluşturulması hedeflenmiştir. Bu amaçla İlimiz Şabanözü Şehit Dilaver Karsavuranoğlu Çok Programlı Anadolu Lisesi ile Şehit Yaşar Yasin Kavaklı Anadolu Lisesinde hazırlanan, TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı sergi açılışları gerçekleştirildi. Şehit Dilaver Karsavuranoğlu Çok Programlı Anadolu Lisesi Öğretmenimiz Alper Akarsu yürütücülüğünde hazırlanan fuarda 3 araştırma, 3 inceleme, 4 tasarım projesi olmak üzere toplam 10 proje, 30 öğrenci, 10 danışman öğretmen ile Şehit Yaşar Yasin Kavaklı Anadolu Lisesinde ise Elif Uğur Öğretmenimiz yürütücülüğünde hazırlanan fuarda ise 5 araştırma, 5 tasarım projesi olmak üzere toplam 10 proje, 30 öğrenci, 9 danışman öğretmenimiz rehberliğinde hazırlanan çalışmalar katılımcılara sunuldu.

     Sergi açılışı Şabanözü Kaymakamı Sayın Mehmet Zahid Uzun, Şabanözü İlçe Milli Eğitim Müdürü  İsmail Yıldız, İl Şube Müdürü İbrahim Fırat, Daire Amirleri, okul ve kurum müdürleri, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE birimi, öğretmenler, veliler ve öğrencilerin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

    Şehit Dilaver Karsavuranoğlu Çok Programlı Anadolu Lisesinde düzenlenen bilim fuarı sergisi proje yürütücüsü Alper Akarsu, "2020 yılı için planladığımız fuarımızı pandemi sebebiyle geçte olsa açabilmenin heyecanı içindeyiz. Sürecin uzaması sebebiyle proje danışmanlarımız ve öğrenci gruplarımız değişmiş olsa da yeni ekiplerimiz bir bayrak yarışı gibi projeleri devralmış ve özverili bir çalışma ile sonuçlandırmışlardır. Emeği geçen herkese teşekkür ederim."dedi.

       Şehit Yaşar Yasin Kavaklı Anadolu Lisesinde düzenlenen bilim fuarı sergisi proje yürütücüsü Elif Uğur, "Fuarımızı açmak için şartların elverişli hale gelmesi bir hayli zaman aldı ancak geçte olsa fuarımızı açtık. Ben tüm projelerin çok kıymetli ve başarılı olduğunu düşünüyorum. İnşallah önümüzdeki dönemlerde daha iyi şartlarda daha coşkulu fuarlar yaparız. Emeği geçen tüm öğrenci ve öğretmenlerimize teşekkür ederim." dedi.

       Projelerin hazırlanmasında emeği geçen idareci, öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

21-12-202121-12-202121-12-202121-12-202121-12-202121-12-202121-12-2021

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.