ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Salonları Dolduruyoruz… Konferans Salonlarımız

Salonları Dolduruyoruz… Konferans Salonlarımız

Konferans salonları okullar için önemli mekânlardan birisidir. Bu salonlar konserler, gösteriler, yarışmalar, tiyatro faaliyetleri, özel gün ve kutlamalar, törenler gibi birçok önemli aktivitenin yapıldığı alanlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca panel, seminer, gibi çalışmalarla, kalabalık katılımlı toplantıların da vazgeçilmez mekânları konferans salonlarıdır. Konferans salonları sadece bulunduğu okula hizmet etmenin dışında bu imkâna sahip olamayan birçok okul ve kuruma da ev sahipliği yaparak bağlı olduğu yerleşim biriminin önemli alanlarından biri haline gelmiştir. Bünyesinde konferans salonu bulunmayan birçok okul ve kurum aktivitelerini ve çalışmalarını bu imkâna sahip okulların salonlarında gerçekleştirirler. Bu durumun bir neticesi olarak denilebilir ki; konferans salonları yerleşim birimlerinin vaz geçilmez bir parçasıdır.

Konferans salonlarının daha iyi bir hizmet verebilmesi için katılımcıların daha rahat edebilecekleri koltuklara sahip olması önemli koşullardan biridir. Yine aynı şekilde ses sisteminin ve kullanılan mikrofonların dinleyicileri rahatsız etmeyecek ve salonun her yerinde aynı kalitede olacak şekilde olması önemlidir. Konferans salonlarının bir diğer vazgeçilmez parçası da görüntü sistemi adı verilen; projeksiyon, görüntü perdesi ve bilgisayar üçlemesidir. Projeksiyonun kaliteli bir görüntü vermesi ve bilgisayarın birçok programa yanıt verecek donanıma sahip olması yapılacak olan aktivitenin etkililiğini de artıracaktır.

Bu gibi sebeplerden dolayı ilimiz okullarında bulunan konferans salonlarından daha yüksek kalitede faydalanabilmek için bu salonlarla ilgili gerekli donatım faaliyetleri gerçekleştirilmekte, eksikler giderilmekte ve bütçe dahilinde yeni araç ve gereçlerle desteklenmektedir.

Konuyla ilgili olarak Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi öğretmeni Hatice GEÇİM; “Okulumuz konser salonu öğrencilerimizin sahne uygulamalı programları için son derece kullanışlıdır. Sahne öğrencilerimize; sahne uyum, sahne duruşu ve özgüven kazanmada önemli katkılar sağlamaktadır. Ayrıca konferans salonunda gerçekleştirilen her etkinliğin niteliği de yükselmektedir.” dedi.

 

 

18-06-201818-06-201818-06-201818-06-201818-06-201818-06-2018

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.