ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Valimiz Abdullah AYAZ Eğitim Camiası İle Telekonferans Toplantısı Yaptı

Sayın Valimiz Abdullah AYAZ Eğitim Camiası İle Telekonferans Toplantısı Yaptı

21 Eylül tarihi itibariyle Okulöncesi ve İlkokul 1. sınıf öğrencilerimiz yüz yüze eğitime başlamışlardı. 12 Ekim tarihi ile anaokullarımız, İlkokullarımızda 1, 2, 3 ve 4'üncü sınıflar, Ortaokullarımızda 8'inci sınıflar, hazırlık sınıfları ile liselerimizde 12'nci sınıflar yüz yüze eğitime başlayacaklar. 

Sayın Valimiz Abdullah AYAZ okullarımızda yürütülen yüz yüze eğitim konusunda dikkat edilmesi gereken hususlar için telekonferans yöntemi ile eğitim camiası ile toplantı yaptı.

Sayın Valimiz Abdullah AYAZ başkanlığında gerçekleştirilen telekonferans toplantısına; Vali Yardımcılarımız Abdullah ASLANER ile Şahin BAYHAN, İlçe Kaymakamlarımız, İl Millî Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK, İlçe Millî Eğitim Müdürlerimiz, İlçe Müdürlerimiz ve İl/İlçe Okul Müdürlerimiz katıldı.

İlimizde salgın sürecinin seyri hakkında bilgiler veren Sayın Valimiz Abdullah AYAZ, okul müdürlerimize seslendi. Sürecin iyi yönetilmesini, okul müdürlerimizin okul durumu hakkında amirleri ile sürekli iletişimde olmaları gerektiğinin üzerinde durdu. Velilerimizin ayrıntılı bir şekilde bilgilendirilmesinin önemine değinen Sayın Valimiz, Bakanlığımızın yayımladığı Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzuna uygun hareket edilmesi gerektiği konusunda okul ve kurum müdürlerimizi uyardı. Gerekli tedbirlerin titizlik ile alındığını alınmaya devam edileceğini belirten Sayın Valimiz, İlçelerimizde görev yapan Kaymakamlarımızın ve İl/İlçe Millî Eğitim Müdürlerimizin okullarımızı sık sık ziyaret edeceklerini ifade etti. İl olarak ajandamızın bir numaralı konusunun sağlık olduğunu belirten Sayın Valimiz okullarımızda hijyen ile ilgili tedbirlerin çok sıkı takip edileceğini, tedbirler konusunda güzel örneklerin çoğalmasını ümit ettiğini dile getirdi. Okullarımızın bütün ihtiyaçlarının giderilmesi hususunda kapılarının her zaman eğitim ailesine açık olduğunu belirtti.

Sayın Valimiz Abdullah AYAZ okul müdürlerimize başarı dileklerini ileterek toplantıyı sonlandırdı.

 

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.