ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Valimiz Abdullah AYAZ, Muazzez Ser-Ved Amaratoğlu Ortaokulunu Ziyaret Etti

Sayın Valimiz Abdullah AYAZ, Muazzez Ser-Ved Amaratoğlu Ortaokulunu Ziyaret Etti

Sayın Valimiz Abdullah AYAZ, İl Sağlık Müdürü Dr. Hüseyin SARIKAYA, İl Milli Eğitim Müdür  Vekili Arif KIRKPINAR ve İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Oğuzhan AYKURT ile birlikte Muazzez Ser-Ved Amaratoğlu Ortaokulu ziyaret etti.

Öğretmen ve öğrencilerle sohbet eden Sayın Valimiz salgın süreci ve yüz yüze eğitimin sürdürülebilmesi için yapılması gerekenler hakkında açıklamalarda bulundu. Öğrencileri okullarda görebilmek için bir buçuk yıl beklediklerini ifade eden Sayın Valimiz AYAZ şöyle konuştu: "Geçen yıl da okulları ziyaret ettim ama okullar hayalet okul gibiydi. Koridorlar boş, sınıflar boştu. Onun için bu yıl hedefimiz eğitimin kesintisiz sürdürülebilmesi. Uzaktan eğitim süreci öğretmenlerimiz için kolay olmadı... Bu yıl açısından hedefimiz herhangi bir kesintiye uğramadan eğitim öğretimi sürdürmek. Ama şunu ifade ediyoruz ki önceliğimiz hem sizlerin hem velilerin sağlığı... Bu yüzden önceliğimiz hem öğretmenlerimizin hem öğrencilerimizin sağlığını korumak. Tüm kurallara azami olarak riayet edilmesini istiyoruz. Muhakkak maskeli olarak ders anlatılması zor. Öğrencilerin kurallara uyması sınıfların havalandırılmasıdır... Bizim bir buçuk yıldır düzenlediğimiz bir salgın koordinasyon kurulu toplantımız var. Aşıların başından beri de gelişmeleri izliyoruz. Onun için aşıyla ilgili olarak en ufak bir tereddüdümüz yok. Elimizdeki veriler de aşıların faydasını bizlere göstermekte. Burada şunu ifade etmek istiyorum, aşı karşıtlarıyla ilgili olarak getireceğim en büyük eleştiri önerdikleri herhangi bir çözüm yolu yok. Malum bu pandemide her türlü yöntemi denedik. İzolasyonu denedik, tam kapanmayı denedik, mesafe vb. şeyleri hep denedik ama şu anda en etkili en büyük silah aşı. Bunun olumlu çalıştığını da görmekteyiz. Yoksa bu vaka sayılarında yoğun bakımda sekiz on hasta olması çok mümkün değil çok daha fazla olurdu. İkinci doz aşısını olanlar mutlaka üçüncü doz aşısını olsunlar. Okullarda bu ortamda eğitim sürdürmeyle ilgili olarak herhangi bir eksiklik, aksaklık olursa lütfen ivedi şekilde haberimiz olsun. Derdiniz derdimiz. Milli eğitim bizim gözbebeğimiz. İlimizde ileriye taşımak istediğimi bir şey varsa bu eğitim. Kaymakamlık dönemimde hep mesaimi ikiye ayırmıştım. Milli eğitim ve diğer kurumlar şeklinde. Bu süreçte sizler için yapılabilecek bir şey varsa bunu muhakkak bilelim. Herhangi bir eksiklik, aksaklık durumunda arkadaşlarımız bu zorlu süreci yaşamasınlar. Elimizden geleni çözeriz, elimizden gelmiyorsa da çözüm makamı neresiyse ivedi olarak iletiriz."ifadelerinde bulundu.

23-09-202123-09-202123-09-202123-09-202123-09-202123-09-202123-09-202123-09-202123-09-202123-09-202123-09-202123-09-2021

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.