ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Valimiz Abdullah AYAZ Yüz Yüze Eğitim Konulu Okul Müdürleri ile Toplantı Gerçekleştirdi

Sayın Valimiz Abdullah AYAZ Yüz Yüze Eğitim Konulu Okul Müdürleri ile Toplantı Gerçekleştirdi

Okullarımızda yüz yüze eğitime başlanılması nedeniyle Sayın Valimiz Abdullah AYAZ okul ve kurumlarımızın müdürleri ile telekonferans yöntemi ile değerlendirme toplantısı yaptı.

Sayın Valimiz Abdullah AYAZ'ın başkanlığında düzenlenen toplantıya Sayın Vali Yardımcılarımız Abdullah ASLANER ve Şahin BAYHAN,  İlçe Kaymakamlarımız, İl Millî Eğitim Müdürümüz, İl Sağlık Müdürümüz, İlçe Millî Eğitim Müdürlerimiz, okul ve kurum müdürlerimiz katılım sağladı.

Konuşmalarında Sayın Valimiz Abdullah AYAZ, " İlimizde yüz yüze eğitim başladı. İl olarak alınan kararlara ilaveten bazı ek kararlar aldık. Okullarımızın açılma sürecinde tedbirlere daha fazla dikkat etmek ve tedbirleri denetlemek gerekiyor. Yapılan araştırmalar neticesinde öğrencilerde bulaş riski az gözüküyor. Okullarımızın temizliği noktasında yapılan iş ve işlemlerin takibi çok önemli. İl merkezimiz ve ilçe merkezlerimizde sağlıkçılarımız ile koordine halinde çocuklarımıza bilgilendirme yapılması faydalı olacaktır. Belirti göstermeden hastalığı atlatanlar var, bu durum bulaş riskini fazlasıyla artırıyor. Elimizdeki en etkili silah maske. Öğretmenlerimizin aşılanma çalışması başladı. Önümüzdeki hafta aşılama çalışmasının daha da hızlanacağını düşünüyorum. Aşı olma konusu hastalığın seyri açısından çok önemli. Herkesin aşılanması gerektiğine inanıyor ve aşı olmayı öneriyorum. Okullarımıza sürekli ziyaretlerde bulunacağız. Öğretmenlerimizin süreç ile ilgili istek ve önerilerine her zaman açığız." dedi.

Toplantı Sayın Valimiz Abdullah AYAZ'ın  katılımcılara teşekkür etmesi ve yüz yüze eğitimin hayırlı olması temennileri ile sona erdi.

03-03-2021

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.