ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şehidimizin Ailesini Ziyaret Ettik

Şehidimizin Ailesini Ziyaret Ettik

Çankırı Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü personeli; Şehit Yusuf ÇELİK'in annesini Tüney Köyü´nde ziyaret etti.

Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Çelebi ÇAĞLAYAN, kurumda görev yapan öğretmenlerle birlikte Tüney Köyü'nde yaşayan, 15 Temmuz hain darbe girişiminde Ankara'da Genelkurmay Başkanlığı'nın önünde tankların geçişini engellemek amacı ile tankların önüne yatarak şehitlik makamına ulaşan Yusuf Çelik'in annesi Hatice ÇELİK'i ziyaret etti.  Şehidimizin anne ve babası Ankara'da ikamet etmelerine rağmen sık sık Tüney Köyü'ndeki evlerine de gelmektedir. Şehidimizin eşi ve 3 çocuğu da Ankara'da ikamet etmektedir.

Şehit annesine başsağlığı dileyen ve günün anısına Türk Bayrağı ve şehidimizin isminin olduğu takvim hediye eden heyet, şehidimizin annesinin 15 Temmuz hain darbe girişiminde oğlunun şehit olduğu anda yaşadıklarını ve şehidimizin yaşam hikayesini anlatması ile duygusal anlar da yaşadı. Şehidimizin annesi Hatice Çelik, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek böyle bir günde yalnız bırakmadıkları için de çok mutlu olduğunu belirtti.

Ziyaretin ardından heyet hep birlikte şehidin kabristanını ziyaret ederek birlikte dua ettiler. Heyet, daha sonra aynı mezarlıkta bulunan bir başka şehidimiz Mehmet DEMİR'in kabristanını da ziyaret ederek dua etti.

Tüm şehitlerimize Allahtan rahmet, kederli ailelerine tekrar başsağlığı diliyoruz. Şehitlerimizin ruhları şad, mekanları cennet olsun.

 

Unutmadık unutmayacağız!

27-07-202127-07-202127-07-202127-07-202127-07-2021

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762801800, 03762801900

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.