ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şehit Erdem Öztürk MTAL Teknofest 2022 Akıllı Ulaşım Yarışmasında Finalde

Şehit Erdem Öztürk MTAL Teknofest 2022 Akıllı Ulaşım Yarışmasında Finalde

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın yürütücülüğünde birçok kuruluşun paydaşlığıyla düzenlenen Türkiye'nin ilk ve tek Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali olan TEKNOFEST yarışmaları ile Türkiye'de gençlerin millî teknoloji üretme ve geliştirme konusunda ilgilerinin artması hedefleniyor.

                 TEKNOFEST yarışmalarına katılan Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şehit Erdem Öztürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Akıllı Ulaşım Yarışmasına "Araç Marka, Model, Renk ve Plaka Tespiti" projesi ile lise kategorisinde finallere katılmaya hak kazandı.

                Araçların görüntüleri üzerinden 4 özelliği aynı anda tespit edebilme ayrıcalığına sahip olan bir yazılım geliştirmeyi hedefleyen Çankırı Şehit Erdem Öztürk MTAL ELŞEIL takımı öğretmenleri Bilişim Teknolojileri Alan Şefi Mehmet Furkan KUNDURACI danışmanlığında hedeflerine ulaşmak istiyor.         Ayrıca öğretmen Mehmet Furkan KUNDURACI'nın danışmalığını üstlendiği diğer 4 proje de ön elemeyi geçmiş ve PDR sonuçlarının açıklanmasını bekliyor.

                 Dünyanın en büyük havacılık festivallerinden olan TEKNOFEST, 30 Ağustos-04 Eylül tarihleri arasında Samsun Çarşamba Havalimanı'nda gerçekleştirilecek.

                "Akıllı Ulaşım Yarışması" finali 29-31 Temmuz 2022 tarihinde Ordu'da gerçekleştirilecek olup, Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST'te ilimizi temsil edecek Çankırı Şehit Erdem Öztürk MTAL öğrencilerimiz İlayda YILDIZ, Şevval POLAT, Elif SUCU ve Danışman Öğretmenimiz Bilişim Teknolojileri Alan Şefi Mehmet Furkan KUNDURACI'dan oluşan "ELŞEIL" takımımıza TEKNOFEST 2022 finallerinde başarılar dileriz.

16-06-2022

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.