ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şehit Erdem Öztürk MTAL TEKNOFEST Finallerinde Yarışacak

Şehit Erdem Öztürk MTAL TEKNOFEST Finallerinde Yarışacak

TEKNOFEST yarışmalarına katılan Çankırı Şehit Erdem Öztürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tarım Teknolojileri Yarışmasına "Meyve ve Sebze Bitki Yapraklar Görüntülerinden Hastalık Tespiti ve Tedavi Önerisi" projesi ile lise kategorisinde finallere katılmaya hak kazandı.

Araçların görüntüleri üzerinden 4 özelliği aynı anda tespit edebilme özelliği olan bir yazılım geliştirmeyi hedefleyen Çankırı Şehit Erdem Öztürk MTAL Tespitçiler Takımı danışman öğretmenleri Bilişim Teknolojileri Alan Şefi Mehmet Furkan KUNDURACI danışmanlığında hedeflerine ulaşmak istiyorlar. Ayrıca Mehmet Furkan KUNDURACI'nın danışmanlık yaptığı diğer 3 proje de ön elemeyi geçmiş ve PDR sonuçlarının açıklanmasını bekliyor.

Dünyanın en büyük havacılık festivallerinden olan TEKNOFEST, 30 Ağustos-04 Eylül tarihleri arasında Samsun Çarşamba Havalimanında gerçekleşecek. "Tarım Teknolojileri" finalinin 29-31 Temmuz tarihleri arasında Ordu'da yapılacağı bildirilen festivalde, Havacılık, Uzay ve Teknoloji alanında ilimizi temsil edecek Çankırı Şehit Erdem Öztürk MTAL öğrencilerimiz Nezahat Kübra KARACA, Şebnem Merve ARIKANOĞLU ve Danışman Öğretmen Bilişim Teknolojileri Alan Şefi Mehmet Furkan KUNDURACI'dan oluşan "Tespitçiler" takımımıza TEKNOFEST 2022 finallerinde başarılar dileriz.

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.