ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şehit Hilmi BIYIKLI İlkokulu Öğrencisi Erva MARAŞ Türkiye 3.Sü Oldu

Şehit Hilmi BIYIKLI İlkokulu Öğrencisi Erva MARAŞ Türkiye 3.Sü Oldu

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Şehit Hilmi Bıyıklı İlkokulu 3/D sınıfı Öğrencisi Erva MARAŞ TBMM 102.Yılında 23 Nisan Çocuk Şarkısı Söz ve Beste yarışmasında '' En Güzel Bayram" şarkısının  sözlerini yazarak Türkiye 3.sü oldu.

            TBMM'nin açılışının 102. yılı etkinlikleri kapsamında, 23 Nisan Çocuk Şarkısı Söz ve Beste Yarışması'nda dereceye girenlere ödülleri verildi. TBMM ve Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi iş birliğiyle gerçekleştirilen yarışmanın ödül töreni TBMM Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.

            TBMM Genel Sekreteri Mehmet Ali KUMBUZOĞLU, ödül töreninde yaptığı konuşmada, çok heyecanlı olduğunu belirterek, bu birliktelikten büyük mutluluk duyduğunu ifade etti. TBMM'nin 102. yılının idrak edildiğini dile getiren Kumbuzoğlu, "İstiklalimizin ve istikbalimizin karargahının açılış yıl dönümünü çocuklarımız, gençlerimiz başta olmak üzere aziz milletimizle coşkuyla kutluyoruz." dedi. Etkinlikleri tüm Türkiye'ye yaydıklarını ve tüm insanlara dokunduklarını dile getiren Kumbuzoğlu, yaklaşık 3 aydır gerçekleştirilen etkinliklerle tüm vatandaşlara, gençlere, çocuklara TBMM'nin temsil gücünü hissettirdiklerini kaydetti. TBMM Genel Sekreteri Mehmet Ali KUMBUZOĞLU, düzenledikleri yarışmalara 81 vilayetin yanı sıra yurt dışından da katılım olduğunu ifade ederek, etkinlikler hakkında katılımcılara bilgi verdi.

Türkiye geneli 487 kişi arasından 3.olan öğrencimizin yetişmesinde büyük emeği bulunan, aynı zamanda Çankırı Güzel Sanatlar Lisemizden mezun öğrencimiz eserin bestekarı  müzisyen İsmail DOĞAN'a, emek veren öğretmenlerimize ve öğrencimizin ailesine teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.

            Yarışmada dereceye giren eser ve sahipleri :

1-      ''Ben 23 Nisan'' söz ve beste sahibi İlhan ÇINAR,

2-      ''Hoş geldin 23 Nisan'' söz ve beste sahibi Mehmet Ali AÇIKSÖZ

3-      ''En Güzel Bayram'' söz Erva MARAŞ, beste İsmail DOĞAN

11-05-202211-05-202211-05-2022

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.