ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şehit Korhan Kuruçay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi TÜBİTAK Bilim Fuarı Gerçekleştirildi

Şehit Korhan Kuruçay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi TÜBİTAK Bilim Fuarı Gerçekleştirildi

Şehit Korhan Kuruçay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan Arif ÖNDER tarafından proje yürütücülüğü yapılan TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı 18.4.2019 tarihinde gerçekleştirildi.  11 araştırma 6 tasarım 3 bilgi araştırma projesi  46 öğrenci tarafından 20 danışman öğretmen rehberliğinde hazırlanarak sergilendi. Sergi açılışı Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Yusuf MÖHÜR, kurum müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrencilerin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

 

NEDEN F KLAVYE KULLANMALIYIZ?

Proje Danışman Öğretmeni İmran GÖNÜL,  “Geçen yıl okulumuzda 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarında sergilenen ” Milli F Klavyemizi Tercih Ediyor muyuz?”  isimli alt projemiz ile Milli F Klavyemizin tarihi ve teknik özelliklerinin yeterince tanınmadığı tespit edilmiştir.  Bu sebebiyetle öğrencilerimiz,  Milli F Klavyemizin yaygınlaştırılmasına katkı sağlamak amacıyla, bilgi araştırma tarzındaki projelerini hazırlamışlardır.” dedi.

 

Proje yürütücüsü Arif ÖNDER, “Öğrencilerimiz Kasım-Nisan aylarında bilimsel süreçlerle dolu, yoğun fakat zevkli bir süreci, danışman öğretmenleri ile birlikte yaşamışlardır. Gene bu süreçte, araştırma yapmanın, bir konunun detaylı olarak inceleme yapmanın ve bir tasarımı ortaya koymanın gurur ve mutluluğunu paylaşmışlardır. İleride ekip ruhu ile daha iyi çalışmalara imza atacakları bilincini kazanmışlardır.  Bilim Fuarımızın gerçekleştirilmesinde, okul müdürümüz Hasan KOCAOĞLU’na,  okul idaremize, öğretmen arkadaşlarımıza ve tüm öğrencilerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

22-04-201922-04-201922-04-2019

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.