ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şehit Korhan Kuruçay MTAL'den SosyalFEST 'teTürkiye Derecesi

Şehit Korhan Kuruçay MTAL'den SosyalFEST 'teTürkiye Derecesi

Ülkemizde toplumun sosyal yapısına faydalı modeller üretmek misyonuyla bir ilk olma özelliği taşıyan SosyalFEST etkinliği, 2-3 Mart 2024 tarihlerinde Karabük'te düzenlendi. Çankırı İl genelinden SosyalFEST'e 9 okuldan 20 proje ile katılım sağlanırken , 3 proje finale kalmıştır. Finale kalan projelerden İlimiz Şehit Korhan Kuruçay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine ait proje ise Türkiye üçüncüsü oldu.

Karabük Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen SosyalFEST'te Türkiye genelinde 3.758 proje başvurusunda bulunulmuştur. SosyalFEST etkinliğinde, Türkiye Yüzyılı, şiddetin azaltılması, iktisadi kalkınma, akademik başarının artırılması, sıfır atık, dinin yaşanması, kişisel gelişim ve aile içi dayanışma gibi birbirinden farklı kategoriler yer aldı. SosyalFEST Karabük etkinliğinde müsabakalar, seminerler, şiir dinletileri ve panel gibi birçok aktivite yer aldı.

"Biyobozunur Fidan Tüpü" projesi ile Türkiye derecesi elde eden Şehit Korhan Kuruçay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ekibi, projelerinin çevre kirliliği, ormanların yok olması ve biyoçeşitliliğin azalması gibi hayati önem arz eden konularda çözüm olabileceğini belirttiler. Nevzat Ayaz Sosyal Bilimler Lisesi ise "Güneşten Geleceğe" ve "Türk Otağı" projeleri ile yarışmada yer aldı. Yarışmaya ilimizden katılım sağlayan okullarımızın stantlarını ziyaret eden Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, öğretmen ve öğrencileri çalışmaları nedeniyle tebrik etti.

SosyalFEST Karabük Türkiye Finallerinde Türkiye üçüncülüğü elde eden Şehit  Korhan Kuruçay MTAL yönetici, öğretmen ve öğrencilerini tebrik ederiz.

05-03-202405-03-202405-03-202405-03-202405-03-2024

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.