ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şehit Mehmet Ata Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden Önemli Başarı

Şehit Mehmet Ata Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden Önemli Başarı

Şehit Mehmet Ata Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Hayvan Yetiştiriciliği ve Sağlığı ve Tarım bölümü öğrencilerimiz Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı aracılığıyla düzenlenen GençBizz ve Vocathlon projelerinde önemli başarılar elde ettiler.

Şehit Mehmet Ata Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Hayvan Yetiştiriciliği ve Sağlığı ve Tarım bölümü öğrencilerimiz, alan öğretmeni Veteriner Hekim Nedret Selvi rehberliğinde Türkiye çapında Genç Başarı Eğitim Vakfı öncülüğünde düzenlenen Genç Bizz Girişimcilik Yarışması'nda pandemi dönemi yüksek şeker içerikli ürünlerin tüketimini azaltma ve sağlıklı enerji içeriği bulunduran katma değerli ürün üretme fikriyle okuldaki büyükbaş hayvanlardan elde ettikleri sütü, süt reçeline dönüştürdüler. TR82 bölgesinde yarışmaya katılan okullar arasında okulumuz öğrencileri yarı finale yükselme başarısı gösterdiler.

 Tarım bölümü öğrencilerimiz ise Alan Öğretmenleri Ziraat Mühendisi Taşkın DOĞAN rehberliğinde küçük ölçekli üreticilerin depolama sorunlarına çözüm getirmek amacıyla yeni bir silo modeli geliştirerek Vocathlon Girişimcilik Maratonuna katıldılar. Yarışma sonucunda faydalı model tescili alan öğrencilerimiz patent başvurusunda bulundular.

Bahsedilen süreçlerin sonunda KUZKA tarafından, özel ödüle layık görülen öğrencilerimiz yeni girişimcilik fikirleri üretebilmeleri için iyi uygulama örneklerini görmeleri amacıyla 23-26 Eylül 2021 tarihleri aralığında "Deneyim Odaklı Teknik Gezi" programına davet edildi. Programa katılan öğrencilerimiz farklı illerde yapılan projeleri deneyimleme ve gözlemleme fırsatı buldular..

Başarıda emeği geçen okul idaresi, öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

14-10-202114-10-202114-10-202114-10-202114-10-202114-10-2021

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762801800, 03762801900

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.