ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şehit Ömer Faruk Biçer Özel Eğitim Meslek Okulu Tübitak Bilim Fuarı Sergisi Gerçekleştirildi

Şehit Ömer Faruk Biçer Özel Eğitim Meslek Okulu Tübitak Bilim Fuarı Sergisi Gerçekleştirildi

          Çankırı Şehit Ömer Faruk Biçer Özel Eğitim Meslek Okulu tarafından hazırlanan Merve DİNÇER GÖKDOĞAN tarafından proje yürütücülüğü yapılan TUBİTAK 4006 Bilim Fuarı gerçekleştirildi. Topla Kazan Tasarım Projesi: Görevli Öğrenciler: Enescan KAYA, Murat SARI, Mete SARI, Yasin YANIK, İsa GÖR Danışman Öğretmen Elif GÜRPINAR, Renkli Şekiller Tasarım Projesi: Görevli Öğrenciler Arif TUNA, Battal ÇALIŞKAN Danışman Öğretmen Beytullah YÖRÜK, Soğuktan Kendimizi Koruyalım Tasarım Projesi: Görevli Öğrenciler Mete SARI, Salih ASLAN Danışman Öğretmen Hacer BAKIRÇİVİ, Uygun Davranışlar Sergiliyorum Tasarım Projesi: Görevli Öğrenciler Enescan KAYA, Murat SARI, Mete SARI, Arif TUNA, Rabia ÇELİK, Sena KAYA, Muhammed GAZİ,  Ömer Can ŞİMŞEK Danışman Öğretmen M.Tarık KAYA Zıt Anlamlı Sözcükleri Öğreniyoruz: Görevli Öğrenciler Muhammet GAZİ, Rabia ÇELİK, Ömer Can ŞİMŞEK, İlker YILMAZ, Şevval İLASLAN Danışman Öğretmen Civan ALTINSOY Kelimelerin Çekim Gücü: Görevli Öğrenciler Hasan Umut YILDIRIM, Yasin YANIK Danışman Öğretmen Nursabah DOĞAN rehberliğinde hazırlanarak sergilendi. Sergi açılışı İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Arif KIRKPINAR, ARGE Birimi, Okul ve Kurum Müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

TOPLA KAZAN PROJESİ

            Öğretmen Elif GÜRPINAR “9´ar tane çift taraflı bilye kullanılmak suretiyle 2 adet şeffaf bilyelerin hacminin an az iki katı genişliğinde boru ve bilyeleri toplayıcı hazne ile bir mekanizma kurduk. Materyali tutucu ahşap düzlemin üzerine 0´dan 9´a kadar olan rakamların bulunduğu 2 adet çarkıfeleği rastgele çevirdik. Rastgele gelen bu rakamlar adedince bilyeleri, borulardan hazneye gönderdik. Gönderilen bilyeler, haznede toplandı ve öğrenciler tarafından saymalarını istedik. Bu sayede toplama işlemini görsel olarak somutlaştırdık. Günlük hayatta somut nesneler kullanarak toplama işlemini en basite indirgeyip kolay yoldan yapılması ve öğrenilmesini sağlamış olduk. “ dedi.

            Proje Yürütücüsü Merve DİNÇER GÖKDOĞAN “ Gerçekleştirdiğimiz fuara öğrencilerin ilgisi yoğun olmuştur. Öğrenciler bilimsel süreçlerle dolu bir hazırlık süreci geçirmiş ve bilimsel yöntemleri kullanmayı öğrenmişlerdir. Hepsinden daha önemlisi ise çocukların bilime karşı tutumlarının olumlu yönde etkilenmesidir. Yaptığı işten zevk alan bireyler her zaman daha başarılı olacaklardır. Projelerimizi oluştururken emekleri geçen okul idaremize, öğretmen arkadaşlarıma ve öğrencilerime teşekkür ediyorum.” dedi. 

11-04-201911-04-201911-04-201911-04-201911-04-201911-04-2019

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.