Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi Genç Yetenekleri Keşfediyor
![Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi Genç Yetenekleri Keşfediyor](/meb_iys_dosyalar/2024_05/24085804_whatsappimage20240521at18.39.212.jpg)
İl Milli Eğitim Müdürlüğü Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi, il merkezi ve ilçelerde eğitim-öğretimine devam eden ortaokul 8. sınıf öğrencilerine yönelik "Yetenek Kâşifi Projesi" etkinlikleri düzenliyor.
Çalışmalar dahilinde resim ve müzik alanında öğrencilerin yeteneklerini keşfederek, bu doğrultuda eğitim almalarına destek olmak amacıyla sürdürülen projede öğrencilere bir takım tarama testleri uygulanıyor. Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi Görsel Sanatlar ve Müzik öğretmenleri tarafından yapılan tarama testleri ve uygulamalar sonucunda Çankırı genelinde yeni yetenekler keşfedilecek ve sanata yönelimleri konusunda öğrencilere rehberlik hizmetleri sunulacak.