ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi Hedef Üniversite Söyleşi Dizileri Başladı...

Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi  Hedef Üniversite Söyleşi Dizileri Başladı...

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid 19 salgın sürecinde öğrencilerimizin yüz yüze eğitim-öğretim ortamından uzak kalmaları nedeniyle, sosyal ve kültürel anlamda olumsuz yönde etkilenmemeleri için okulumuzda öğrencileri destekleyici ve motive edici çeşitli projeler yürütülmektedir.

Bu kapsamda Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi olarak öğrencilerimize  hedef belirleme ve bu hedef yolunda onları motive etmek adına  'Hedef Üniversite' projesi başlatılmıştır.

Türkiye' deki Yetenek Sınavı ile öğrenci alan Üniversiteleri tanımaları ve sınava hazırlanan 12.sınıf öğrencilerimizin yetenek sınavları hakkında bilgi sahibi olmalarını amaçlayan projede, Okulumuz Bağlama Öğretmeni Cemre ARSLAN'ın koordinesinde gerçekleşen  ilk söyleşi dizisi  19.03.2021 Cuma günü gerçekleştirilmiş olup,  Müzik Bölümü öğrencilerimizin katıldığı  programda ilk konuğumuz, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim Fakültesi  Güzel Sanatlar Eğitimi Bölüm Başkanı ve Müzik Eğitim Ana Bilim Dalı  Başkanı Prof.Dr Ahmet Serkan ECE ve Arş Gör.Seda EDEN ÜNLÜ olmuştur.

Arş. Gör. Seda EDEN ÜNLÜ'nün hazırladığı sunumla, Yetenek Sınavı işleyişi, Pandemide Yetenek sınavı koşulları, sınav  sistemi, sınav puanlama sistemi, bölüm  tanıtımı gibi konularda bilgilendirme yapılmış olup program, Prof. Dr. Ahmet Serkan ECE'nin öğrencilerimizin yönelttiği soruları yanıtlamasıyla son bulmuştur. Okulumuza verdikleri gönüllü destek için Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim Fakültesi  Güzel Sanatlar Eğitimi Bölüm Başkanı ve Müzik Eğitim Ana Bilim Dalı  Başkanı Prof.Dr Ahmet Serkan ECE ve Arş Gör.Seda EDEN ÜNLÜ'Ye teşekkür ediyoruz.

20-03-2021

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.