ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi Öğretmenleri Dede Korkut Masallarının Resimlenmesinde Görev Aldılar

Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi Öğretmenleri Dede Korkut Masallarının Resimlenmesinde Görev Aldılar

Somut olmayan kültürel mirasımıza sahip çıkmak ve yaşatmak amacıyla  Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme Genel Müdürlüğü ile  UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Dede Korkut Masalları ile ilgili bir çalışma başlatmıştı.

Türkiye Geneli Güzel Sanatlar Liseleri'nden gönüllü olan okullardan   seçilen öğretmenlerce  Dede Kokut Hikayelerinin resimlenmesi sağlandı. Çalışmalar sonucunda Dede Korkut Hikayeleri'nin basımı tamamlandı.

Daha önce yine Bakanlığımız Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü'nün organize ettiği ve Okulumuz Görsel Sanatlar Öğretmeni Fatih HARMANDA'nın görev aldığı Anadolu Masallarının Resimlenmesi çalışmasının  ardından  bu yıl da Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi Görsel Sanatlar Öğretmenlerimizden Fatma CEYLAN ve Ahmet ÜNVER tarafından resimlenen "Uşun Koca Oğlu Seğrek Destanı" da Bakanlığımızın yayımladığı sette yerini aldı. Aynı zamanda  Bakanlığımız Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü Dede Korkut Masalları ile logosunda da Öğretmenlerimizin resimleri kullanıldı.

Bakanlığımızı somut olmayan kültürel mirasımızla ilgili  yaptığı bu  anlamlı çalışma için gönüllü olarak görev alan öğretmenlerimize emekleri için teşekkür ediyoruz.

18-01-202118-01-2021

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.