ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi Resim Çalıştayı Düzenleyecek

Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi Resim Çalıştayı Düzenleyecek

Çankırı Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi, 14-21 Şubat 2020 tarihleri arasında ulusal ve uluslararası düzeyde ressamların katılacağı resim çalıştayı düzenleyecek.

Çalıştaya Gürcistan'dan Prof.Lela GELEVİSHİLİ,  Bulgaristan'dan Aynur Mahmudova KAPLAN ile Türkiye'den Prof. Birsen ÇEKEN,  Prof. Zehra SENGİR,  Doç. Sena SENGİR, efeler ressamı Mustafa Ali KASAP,  şair-sanat yönetmeni ve ressam Mine SARMIŞ,  Candan MANYASLI,  Satı ER, Ayşen CAN ve Hülya SEZGİN katılacak.

Organizatörlüğü Çankırılı Ressam Hülya SEZGİN ve Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi tarafından yapılan çalıştay 9 gün sürecek. Çalıştaya katılacak 11 gönüllü ressam 9 gün boyunca Çankırı Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi resim öğrencileri ile atölye çalışmaları yaparken aynı zamanda çalıştay sonuna kadar Çankırı'nın tarihi turistik yerlerini de gezerek, Çankırı kültürünü yansıtan birer eser tamamlayacaklar. Öğrencilerin sanatsal vizyonunu geliştirmek, resim sanatındaki farklı yöntem ve teknikleri öğrenmek ve aynı zamanda Çankırı kültürünü dünyaya tanıtmak amacı ile organize edilen bu çalıştaya katılacak sanatçılar 20 Şubat 2020 saat 14:00'te Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi Yanığın Emine Sanat Galerisinde sergi düzenleyerek eserleri sanatseverlerin beğenisine sunacaklar.

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762801800, 03762801900

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.