ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi Sene Başı Resim Sergisi

Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi Sene Başı Resim Sergisi

Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi, Güzel Sanatlar Liselerinin 30.Kuruluş yıldönümü nedeniyle "Sene Başı Resim Sergisi" açtı. Öğrencilerin akrilik, grafik tasarım, suluboya, filografi, baskı ve fotoğraf  gibi tekniklerde yaptıkları çalışmalarından oluşan sergide toplam da 125  eser sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi Yanığın Emine Sergi Salonunda gerçekleşen sergiye, Çankırı Milletvekili Sayın Salim ÇİVİTÇİOĞLU, Sayın Valimizin eşleri Seval AKTAŞ, Çankırı Belediye Başkanı Sayın İsmail Hakkı ESEN ve eşleri Betül ESEN, İl Emniyet Müdürü Sayın Sadettin AKSOY ve eşleri Özlem AKSOY, İl Jandarma Komutanı jandarma Albay Sayın Hıdır AYÇİÇEK ve eşleri Serpil AYÇİÇEK, İl Genel Meclis Başkanı Sayın Mustafa ÇIBIK, Kurşunlu Belediye Başkanı Sayın Şakir KAYMAK, İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Muammer Öztürk ve eşleri Rabia ÖZTÜRK, Ak Parti İl Başkanı Abdülkadir ÇELİK , Merkez İlçe Başkanı Bahri KILIÇ, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları Başkanları ve Ak parti Teşkilatı, Ulusal Sanatçılarımızdan Sayın Kaya KUZUCU ve Sayın Fethi YILDIZ ve MHP Teşkilat Mensupları, Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Sayın Yüksel TEKE ve beraberindeki heyet, Okul Müdürleri, Sendika Temsilcileri, Basın mensupları ve öğrenci velileri ve davetliler katıldı.

Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi Okul Müdürü Mehtap Meydaneri sergi açılışında yaptığı konuşmada, "Güzel Sanatlar liseleri İlk olarak zamanın Milli Eğitim Bakanı Avni Akyol tarafından,16 Ekim 1989 tarihinde İstanbul'da açılmıştır.

Bu liselerin kuruluş amacı; Güzel sanatlara meraklı öğrencilerin, güzel sanatlar alanında ilgi ve yetenekleri doğrultusunda eğitim-öğretim görmelerini, özel yetenek gerektiren yüksek öğretim programlarına hazırlanmalarını, Yabancı dil öğrenmelerini, Alanlarında araştırmacılığa yönelmelerini, yetenekleri doğrultusunda yorum ve uygulamalar yapabilen, yaratıcı ve üretken kişiler olarak yetişmelerini, Millî ve milletler arası sanat eserlerini tanımalarını ve yorumlamalarını sağlamaktır.

Bu bağlamda, kuruluşundan bugüne kadar güzel sanatlar liseleri on binlerce mezun vermenin gururuyla bu yıl 30.kuruluş yıldönümünü kutlamaktadır.

Çankırı Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi olarak sizler de kuruluş yıl dönümümüzü Sene Başı resim sergimizle taçlandırmak istedik. Bugün burada bizleri yalnız bırakmayan siz sevgili dostlarımıza ve serginin hazırlanmasında başta resim öğretmenlerim olmak üzere, sevgili, çocuklarıma; İş bitirici müdür yardımcılarıma fedakâr personelime yürekten teşekkür, ediyorum.

Sanat nedir deseler, güzellik, zarafet, farkındalık özgürlük yaratıcılık, üretkenlik, millilik gibi değerleri içinde barındıran cesur bir yolculuk derim. Şimdi müsaadenizle bu sanat yolculuğuna çıkan kapıyı açmak üzere değerli protokolü davet ediyorum."dedi.

Geniş ve yoğun bir ilgiliyle gezilen sergi, sanat severlerden tam not aldı. Sergi 25 Ekim 2019 Cuma gününe kadar açık kalacak.

22-10-201922-10-201922-10-201922-10-201922-10-201922-10-201922-10-2019

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.