ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi "Yetenek Kaşifi" için Okullarımızda...

Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi

Yetenek keşfedilmeyi bekleyen bir madendir insan ruhunda. Evlatlarımızın gün yüzüne çıkmamış yeteneklerini bir nebze olsun aydınlatmak, akademik başarılarının yanında onların parmak uçlarındaki yetenekleri bir kağıtta ya da bir enstrümanda sergilemek adına başlatılan ''Yetenek Kaşifi'' projesinin birinci ayağı olan yetenek taramaları Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Selahattin İnal Güzel Sanatlar Anadolu Lisesi koordinesinde başlıyor.

                Proje kapsamında, okullarımızda resim ve müzik dallarına ilgisi, yeteneği ve isteği olan 8.sınıf öğrencilerimize, okulumuz bünyesinde görev yapan Görsel Sanatlar ve Müzik öğretmenleri eşliğinde tarama testleri uygulanacaktır. Testler ve uygulamalar sonucunda Çankırı genelinde yeni yetenekler keşfedilecek ve sanata yönelimleri konusunda öğrencilerimize rehberlik yapılacaktır. İlk yetenek taramasına  7 Mart 2022 Pazartesi günü başlanacaktır.

Unutmayalım yüksek uygarlığın merdiveni sanattır.

07-03-2022

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.