ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesinden 2. Resim Çalıştayı

Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesinden 2. Resim Çalıştayı

Sanatın iyileştirici gücüne en çok ihtiyaç duyduğumuz salgın günlerinde, Çankırı Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi 21.09.2021/ 30.09.2021 tarihleri arasında ikincisini gerçekleştirecekleri "Resim Çalıştayı"nın müjdesini verdi.

Çankırılı Ressam  Hülya SEZGİN koordinatörlüğünde gerçekleştirilecek olan Resim Çalıştayı'nın uluslararası nitelik taşıdığı, temasının ise katılan sanatçıların isteği üzerine "Küreselleşen Dünya ve İklim Değişikliği, Katılımcı Sanatçıların Gözünden Çankırı" olacağı duyuruldu.

Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi 2. Uluslararası Resim Çalıştayı'nın okul öğrencilerinin sanatsal gelişimine ve sanat yolculuğuna katkıda bulunacağı gibi şehrin kültür ve sanat hayatını da hareketlendireceği öngörülmektedir.

Dünyanın çeşitli yerlerinden çalıştaya katılacak olan sanatçıların Çankırı kültürünü tanımaları için Çankırı'nın doğal ve kültürel güzellikleri gezilerle sergilenecektir. Sanatçılar çalıştay süresince yaptıkları iki tabloyu okulumuza armağan edecekler ve bu tablolar sanatçıların tanıtıcı bilgileri ile birlikte sergilenecektir. Bu sayede okulumuzda zengin bir tablo müzesi oluşturulması hedeflenmektedir.

Sanatçıların konaklama ihtiyacı Çankırı Gençlik Spor Müdürlüğü, ulaşım ihtiyaçları ise İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi koordinesinde sağlanacaktır.

Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi 2. Uluslararası Resim Çalıştayı'na İran, Gürcistan, Bulgaristan, Kazakistan ve Türkiye'den aşağıda isimleri belirtilen sanatçılar katılacaktır: Küratör Ressam Hülya SEZGİN, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Grafik Bölüm   Başkanı  Prof. Birsen Çeken, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Prof. Gültekin AKENGİN, Antalya Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Fatih BAŞBUĞ, Antalya Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr.  Zuhal BAŞBUĞ, Gürcistan Tiflis Üniversitesi  Güzel Sanatlar Fakültesi Prof. Dr. Levan SLAGADZE Gürcistan Tiflis Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Lela GELEİSHVİLİ Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Emekli Yrd. Doç. Zehra SENGİR, Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Sena SENGİR, Ressam-Şair Aynur MAHMUDOVA  KAPLAN, Ressam Ziver KAPLAN, Kazakistan Film ve Dizi oyuncusu ve Ressam  Alim ADİLOV, İranlı Ses Sanatçısı ve Ressam Vedud MOAZZEN, İranlı Kültür  Araştırmacısı Fatımah MOAZZEN .

Çalıştay'ın sanat camiamız, öğrencilerimiz ve şehrimiz için  hayırlı olmasını dileriz.

 16-09-2021

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762801800, 03762801900

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.